Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବିଶ୍ୱକପ୍ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରମୋସନ ଲାଗି ଖେଳାଳି ଓ ସୁପରମଡେଲଙ୍କୁ ନେଇ ଏମିତି ବି ହୋଇଥିଲା ଫଟୋ ସୁଟ୍

25/08/2019 at 5:55 PM

ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଆଜିକାଲି କେତେକଣ କରାଯାଉଛି। ହେଲେ ୧୯୯୯ ମସିହା ବିଶ୍ୱକପ୍ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରଚାର ଲାଗି ହୋଇଥିବା ଏକ ଫଟୋ ସୁଟ୍ ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛି। ତତ୍କାଳୀନ ଆମେରିକୀୟ ସୁପରମଡେଲ ଓ କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ଏହି ଫଟୋ ସୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମଡେଲଙ୍କୁ ଖେଳାଳି କୋଳରେ ଉଠାଇଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ପରେ ଟ୍ୱିଟରରୁ ଏହି  ଫଟୋଟି ମିଳିଛି। ଯାହା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

୧୯୯୯ ବିଶ୍ୱକପ୍ କୁ ଇଂଲଣ୍ଡ, ସ୍କଟଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ,ନେଦରଲ୍ୟାଣ୍ଡ  ଓ ୱେଲସ ମିଳିତ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ। ତତ୍କାଳୀନ ଆମେରିକୀୟ ସୁପରମଡେଲ କୈପ୍ରିସ୍ ଙ୍କୁ  ବିଶ୍ୱକପର ପ୍ରଚାର ଲାଗି ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିଲାଗି ୧୯୯୮ ମସିହାରେ ଫୋଟସୁଟ୍ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଟ୍ରାକ୍ ସୁଟ୍ ରେ କୈପ୍ରିସଙ୍କୁ ଜର୍ଜ ସାଲମଣ୍ଡ, ସକଲୈନ ମୁସ୍ତାକ, ଏଡମ ହେଲିଓକ୍, ଏଲେର ଷ୍ଟିବର୍ଟ, ଫ୍ରେଙ୍କଲିନ ରୋଜ ଓ ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ଲ ପ୍ରମୁଖ କୋଳରେ ଉଠାଇ ରଖିଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା।

ଏହି ବିଶ୍ୱକପ୍ ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୮ ୱିକେଟ୍ ରେ ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇ ଦ୍ୱିତୀୟବାର ବିଶ୍ୱକପ୍ ଟାଇଟଲ ବିଜୟୀ ହେବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ପାଇଥିଲା। ମଡେଲ  କୈପ୍ରିସ ୧୯୯୬ ମସିହାରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଚାଲିଆସିଥିଲେ। ଏଥିରେ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପ୍ କ୍ୟମ୍ପେନରେ ସାମିଲ କରାଯିବା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରକୁ ସେତେବେଳେ ବେସ ପ୍ରମୋଟ କରିଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ୧୯୯୬, ୯୭ ଓ ୯୮ ମସିହାରେ ବ୍ରିଟିଶ ଜାତୀୟ ଟେଲିଭିଜନ ମଧ୍ୟ ସମ୍ମାନୀତ କରିଥିଲା। ଏତେ ଦିନ ପରେ ଯଦିଓ ଫଟୋସୁଟ୍ କୁ ନେଇ ଲୋକେ ଆଖି ଟେକୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପ୍ରଚାରରେ ବେଶ ସହାୟକ ହୋଇଥିଲା।

   Related Posts