Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଉପ-ଅଧିନାୟକରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ କୋହଲି ! ବିରାଟଙ୍କ କଥା ଶୁଣିନଥିଲା BCCI

17/09/2021 at 11:37 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୦୯: ବିରାଟ କୋହଲି ଟି-20 ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିବା ଘୋଷଣା ସହିତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରୁ ଅନେକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମର୍ଥନ ନାହିଁ । ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅନେକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଚିହ୍ନ ଉଠାଯାଉଛି । ବଡ ଖବର ହେଉଛି ବିରାଟ କୋହଲି ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ ।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଜୁନିୟର ଖେଳାଳିମାନେ ମଧ୍ୟ ମଝିରେ ଛାଡିଦେଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ଜାତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବିରାଟ କୋହଲି ରୋହିତଙ୍କୁ ODI ଦଳର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ହଟାଯିବା ପ୍ରସ୍ତାବ ନେଇ ଚୟନ କମିଟି ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲେ । କାରଣ ତାଙ୍କର ବୟସ ୩୪ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ଚାହଁନଥିଲେ । ସେ ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ODI ଦଳର ଉପ-ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଉ, ଏହାସହ ଟି-20 ଫର୍ମାଟରେ ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉ ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, କୋହଲି ପ୍ରକୃତ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ବୋର୍ଡ ଏହାକୁ ପସନ୍ଦ କରିନଥିଲା । ତେବେ କୋହଲିଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଜୁନିଅର ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇନଥିଲେ । କୋହଲିଙ୍କ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ତାଙ୍କ କଷ୍ଟ ଦେଇଛି । ଅନ୍ୟ ଜଣେ କ୍ରିକେଟର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ପାଞ୍ଚଟି ୱିକେଟ୍ ପରେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଯୋଜନା ବାହାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ସେ ଫର୍ମରେ ନଥିଲେ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ସହ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ।


ଅନଔପଚାରିକ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ସମୟରେ ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି କହିଥିଲେ, ‘ବିରାଟଙ୍କ ସମସ୍ୟା ହେଉଛି ଯୋଗାଯୋଗ । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତାଙ୍କ କୋଠରୀ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଖୋଲା ଥିଲା ଏବଂ ଖେଳାଳି ଭିତରକୁ ଯାଇ ଭିଡିଓ ଗେମ୍ ଖେଳିପାରନ୍ତି, ଖାଦ୍ୟ ଖାଇପାରନ୍ତି ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିପାରନ୍ତି । ତେବେ କୋହଲିଙ୍କ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର ।

ଖାସ କରି ମୈଦାନ ବାହାରେ । ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର କହିଛନ୍ତି, ‘ରୋହିତଙ୍କଠାରେ ଧୋନିଙ୍କ ଲକ୍ଷଣ ଅଛି କିନ୍ତୁ ଭିନ୍ନ ଢଙ୍ଗରେ । ସେ ଜୁନିଅର ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନକୁ ନେଇଯାଆନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଉଦାସ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମାନସିକ ଦିଗ ବିଷୟରେ ପଚାରିବୁଝନ୍ତି ।

   Related Posts