Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୋଏବ ଅଖତରଙ୍କ ତାଗିଦ୍ : ଟି-20 ଖେଳନି, ଘରକୁ ଯାଅ

6/07/2021 at 10:03 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬/୭ : ପାକିସ୍ତାନର ରାଓ୍ୱଲପିଣ୍ଡି ବୋଲାଉଥିବା ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ସୋଏବ ଅଖତର ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନୀ ଖେଳାଳି ମହମ୍ମଦ ଆମୀର ଏବଂ ୱାହାବ ରିଆଜଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ଅଖତର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏହା ତାଙ୍କ ଅଧୀନରେ ଥାଏ ତେବେ ସେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିଥାନ୍ତେ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଖେଳାଳିମାନେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଖେଳିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ପୂର୍ବତନ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ନୀତି ତାଙ୍କ ହାତରେ ଥାଏ, ତେବେ ସେ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ କହିଥାନ୍ତେ ଯେ ଯଦି ଆପଣ ପାକିସ୍ତାନ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ, ଛୋଟ ଫର୍ମାଟ ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ପାଇଁ ମହମ୍ମଦ ଆମୀର ଏବଂ ୱାହାବ ରିଆଜ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଥିଲେ । ଖେଳର ଫିଟନେସ୍ ଦିଗକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଅଖତର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ପରିଚାଳନା କରିବେ । ତାଲିମ ଦେବେ, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଲାଲ୍ ବଲ୍ ସହିତ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଆବଶ୍ୟକ କିମ୍ବା ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ସେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ୧୨ ଟି ଟେଷ୍ଟ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଅଖତର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଯଦି ଜଣେ ଖେଳାଳି ଆବଶ୍ୟକ କାର୍ଯ୍ୟ ନ କରନ୍ତି, ତେବେ କୌଣସି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଚୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ । ଅଖତର କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଯୁବପୀଢିରେ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ କରିବା ଉଚିତ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଭବିଷ୍ୟତର ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରୀୟ କ୍ରିକେଟରରେ ପରିଣତ କରିବା ଉଚିତ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ କ୍ରିକେଟ୍ ର ଦୀର୍ଘତମ ଫର୍ମାଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ସେ ଟି -20 କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଘରକୁ ଯାଇ ବିଶ୍ରାମ ନିଅନ୍ତୁ । ସେ ୧୬ବର୍ଷର ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ କାମ କରିବେ । ପାକିସ୍ତାନର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ପୁଅମାନଙ୍କୁ ଆଣି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବିନିଯୋଗ କରିବେ ।

   Related Posts