Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

କ୍ୟାରିୟର ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ସହରରୁ ଅନ୍ୟ ସହରକୁ କରୁଥିଲେ ଯାତ୍ରା: ଏମିତିକି ଗୁରୁଦ୍ୱାରରେ କଟିଥିଲା ରାତି, ଏବେ ସେ ଷ୍ଟାର କ୍ରିକେଟର

4/10/2021 at 2:21 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୧୦: ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର ତଥା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଆଜି ତାଙ୍କର ୨୪ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ଅର୍ଥାତ୍ ଅକ୍ଟୋବର ୪ରେ ଜନ୍ମ ନେଇଥିଲେ ଏହି ମହାନ ତାରକା । ହେଲେ ତାଙ୍କର ଏହି ସଫଳ କ୍ୟାରିୟର ପାଇଁ ସେ କରିଛନ୍ତି ଅନେକ ସଂଘର୍ଷ । କ୍ରିକେଟ୍ ରେ କ୍ୟାରିୟର କରିବା ପାଇଁ ପନ୍ତ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ ।

ସହରରୁ ସହରକୁ ବୁଲୁଥିଲେ ମଦ୍ୟ ସଂଗ୍ରାମ ଯଥେଷ୍ଟ ନଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ରାଉରକେଲା (ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ) ରୁ ଦିଲ୍ଲୀ, ପରେ ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଯିବାକୁ ପଡିଲା । ପରେ ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ଫେରିଯାଇଥିଲେ । ଏପରିକି ଥରେ ତାଙ୍କୁ ଏକାଡେମୀରୁ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ, ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁଦ୍ୱାରରେ ମଧ୍ୟ ରାତି କଟାଇବାକୁ ପଡିଥିଲା । ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଦକ୍ଷତା ସହିତ ସମସ୍ତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ ।

ସେ ବାଂଲାଦେଶରେ ଚାଲିଥିବା ଅଣ୍ଡର -19 ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ନେପାଳ ବିପକ୍ଷରେ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ପରେ ନାମିବିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଏକ ଶତକ ସ୍କୋର କରି ଭାରତକୁ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଘଟଣାଟି ହେଉଛି, ତାଙ୍କ ଶତାବ୍ଦୀ ସେହି ଦିନ ଆସିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଡେୟାରଡେଭିଲ୍ସ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ ୧.୯ କୋଟିରେ କିଣିଥିଲେ ।

୨୦୧୫ ରେ ୧୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କର ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଏକ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ କୁହାଯାଉଥିଲା । ତାଙ୍କର ବ୍ୟାଟିଂ ଶୈଳୀ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ ଅଟେ । ଦଳ ଉପରେ ଚାପ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ନିର୍ଭୟରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ସମାଲୋଚନା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜ ଶୈଳୀ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସିଦ୍ଧ । ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ।

   Related Posts