Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • IPL 2021: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ବିଜୟରେ ଲାଗିଲା ବ୍ରେକ୍, ପନ୍ତଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ୩ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସରେ ମିଶିଲେ କହ୍ନେୟା କୁମାର ଓ ଜିଗ୍ନେଶ ମେଓ୍ଵାଣୀ, ରାହୁଲଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ସଦସ୍ୟତା
  • ||
  • ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଗୁରୁତର, ଦିଲ୍ଲୀ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଅଂଳେଇ ମନ୍ଦିରରୁ ଦାନବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ସୁନାବେଡ଼ା ଟିଟିଏସରେ ଛାତ୍ର ଅଶାନ୍ତି, ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ଟଙ୍କା ନମିଳିବାରୁ ବିକ୍ଷୋଭ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଦ୍ଵାରା ୪ ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ, ୨ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଘଷିପୁରା ଥାନା ଦୀପପାଳ ଗାଁରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା, ଘର ଭିତରୁ ମିଳିଲା ନବ ବିବାହିତାଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବାପଘର ପକ୍ଷରୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ଧରାକୋଟ ଥାନା ସୁଂଦୁରିଆପଲି ଗାଁ ନିକଟ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ନଦୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧା ମୃତ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ବୁଡିଗଲେ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୭୯ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ବେଳେ ଖେଳାଯିବ ବିଗ୍‌ବାସ୍‌ ଲିଗ୍, କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ସିଡ୍ୟୁଲ ଜାରି

15/07/2020 at 5:29 PM

ମେଲବର୍ଣ୍ଣ :  ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶେଷାର୍ଦ୍ଧରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟୁରରେ ଯିବ। ଏହି ସିରିଜ ସମୟରେ ବିଗବାସ୍‌ ଲିଗ୍ (ବିବିଏଲ) ମଧ୍ୟ ଦେଶରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିଲାଗି କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବୁଧବାର ସିଡ୍ୟୁଲ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ଟି-୨୦ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ୬୧ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଲାଗି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସ୍ଥିରକୃତ ହୋଇଛି।

କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ଡିସେମ୍ବର ୩ ତାରିଖ ଦିନ ଏଡିଲେଡ୍ ଓଭାଲରେ ଏଡିଲେଡ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକର୍ସ ଓ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ ରେନେଗେଡସ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ସହ ବିବିଏଲ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ସେପଟେ ଏହି ଦିନ ବ୍ରିସେବନ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବନାମ ଭାରତ ଟେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ। କାର୍ଯ୍ୟ ସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ବିବିଏଲର ଫାଇନାଲ ୬ ଫେବୃୟାରୀ ୨୦୨୧ରେ ଖେଳାଯିବ।

କ୍ରିକେଟ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମହିଳା ବିବିଏଲ ଲାଗି ମଧ୍ୟ ସିଡ୍ୟୁଲ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ୧୭ ଅକ୍ଟୋବରରୁ ଏହି ଲିଗ୍‌ ୨୯ ନଭେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ରେ ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି। ତେବେ କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଲାଗି ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ଗ୍ରୀଷ୍ମ କ୍ରିକେଟ୍ ସିଡ୍ୟୁଲ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ସୂଚିତ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ପୁରୁଷ ବିବିଏଲରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡିନପାରେ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁସାରେ ବିବିଏଲ ଆରମ୍ଭରୁ ୮ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ରାତିରେ ଖେଳାଯିବ। ମଝିରେ ୫ ଦିନ ରେଷ୍ଟ ରହିବ। ଏହି ରେଷ୍ଟ ଅବଧି ୧୧ରୁ ୧୫ ଡିସେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ଏଡିଲେଡ୍‌ରେ ଡେ-ନାଇଟ୍ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳାଯିବ।

ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଡିସେମ୍ବର ୨୬ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଓ ଶେଷ ତଥା ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜାନୁୟାରୀ ୩ରୁ ୭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ସଂକ୍ରମଣ ଜାରି ରହିଛି। ଦେଶରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ ୯ ହଜାର ଲୋକେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ବିଗବାସ୍ ଲିଗ୍‌ ଏଲିଷ୍ଟେୟର ଡୋବସନ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts