Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଲାଇନ୍‌ଚ୍ୟୁତ, ନୂଆ ଟ୍ରାକ୍‌ରୁ ପୁରୁଣା ଟ୍ରାକ୍‌କୁ ପାସ୍ ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା
  • ||

ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରୁ ଚୟନ ହେବେ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପ୍ରତିଭା, ୧୫ଜିଲ୍ଲାରେ ହେବ ନୂଆ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀ

20/07/2021 at 8:08 AM

କଟକ ୨୦।୦୭: ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରୁ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତିଭା ଚୟନ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ଭିଜନ ୨୦୨୪। ସେହି କ୍ରମରେ ୧୫ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ କ୍ରିକେଟ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ ପାଇଁ ଆଜି ଶିଳାନ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି କ୍ରୀଡା ମନ୍ତ୍ରୀ ତୁଷାରକାନ୍ତି ବେହେରା । ଏହି ୧୫ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଟର୍ବ ପିଚ୍ ସହ କୋଚ , ଟ୍ରେନର ଏବଂ ଫିଜିଓ ଆଦି ସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବେ । କ୍ରିକେଟ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡର ବିକାଶ ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ବ ବହନ କରିବ ଓସିଏ ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, କ୍ରିକେଟ ଏବଂ କ୍ରିକେଟର ବିକାଶର କଥା ଆସିଲେ କଟକ ,ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ ରାଜ୍ୟର କେତୋଟି ହାତ ଗଣତି ଜିଲ୍ଲାର କଥା ସାମ୍ନାକୁ ଆସେ । କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟକୁ ଗ୍ରାମୀଣ ଇଲାକାରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ସହ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରୁ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରତିଭା ଚୟନ କରିବା ଲାଗି ଆଜିଠାରୁ ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନ୍ ଏକ ବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି । ଆଜି ରାଜ୍ୟର 15 ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ କ୍ରିକେଟ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ ଲାଗି ଆଜି ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି କ୍ରୀଡା ମନ୍ତ୍ରୀ ତୁଷାରକାନ୍ତି ବେହେରା । 

୨୦୧୯ ମସିହାରେ ଓସିଏର ନବକଳେବର ହୋଇଥିଲା । ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଦାୟିତ୍ବ ନେବା ସହ ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟକୁ ଏକ ନୂଆ ଦିଶା ଦେବା ଲାଗି ଆଶା ସଂଚାର ହୋଇଥିଲା। ଜାତୀୟ ତଥା ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରର କ୍ରିକେଟର ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଲାଗି ଓ ସି ଏ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ସେହି କ୍ରମରେ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରରେ କ୍ରିକେଟ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାରେ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀ ସୃଷ୍ଟି କରାଯିବ । ଯେଉଁଠି ସିନ୍ତାଫିକ ମେଥଡରେ କ୍ରିକେଟର ସୃଷ୍ଟି କରାଯିବ। ଅବଶିଷ୍ଟ 30 ଜିଲ୍ଲାରେ ଖୁବଶୀଘ୍ର କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀ ତିଆରି କରାଯିବ ବୋଲି ଉଭୟ କ୍ରୀଡା ବିଭାଗ ଏବଂ ଓସିଏ ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି।

   Related Posts