Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ଛାଡ ପାଇବେ ନାହିଁ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ଧାରକ, ଜମା କରିବାକୁ ହେବ ମିନିମମ୍ ରାଶି, ନଚେତ୍…

2/04/2020 at 10:51 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୨|୦୪:  ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲକଡାଉନକୁ ନଜରରେ ରଖି ସମସ୍ତ ଟର୍ମ ଲୋନ ଓ ଇଏମଆଇକୁ ୩ ମାସ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଦେଇଛି । ଏଥିରେ କ୍ରେ଼ଡିଟ୍ କାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ରହିଛି । ଫଳରେ ଅଧିକାଂଶ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ଧାରକ ଆଗାମୀ ୩ ମାସ ଯାଏଁ କୌଣସି ବିଲ୍ ପଇଠ କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଭାବୁଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅଧିକ ସୁଦ୍ଧ ହାର ଓ ଡିଫଲ୍ଟ୍ ବୃଦ୍ଧିକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଓ ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପାନୀ କାର୍ଡ ଧାରକଙ୍କୁ କୌଣସି ଆଶ୍ୱସ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି । କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ଧାରକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ବକେୟା ରାଶି ସମୟାନୁସାରେ ପଇଠ କରିବାକୁ ପଡିବ । ବିଲ୍ ପଇଠ ନକଲେ ସେମାନଙ୍କ ସିଭିଲ୍ ସ୍କୋର ଖରାପ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି ।

ଅନେକ ବ୍ୟାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ କାର୍ଡ ଧାରକଙ୍କ ଉପରେ ପେମେଣ୍ଟକୁ ନେଇ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ । ନିଜେ ଇଣ୍ଡିଆନ ବ୍ୟାଙ୍କର୍ସ୍ ଆସୋସିଏସନ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ ଧାରକଙ୍କୁ ଏନେଇ ସୂଚୀତ କରାଇଥିଲା ।

ଆରବିଆଇ କେବଳ ଲୋନକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଛାଡ କରିନାହିଁ । କେବଳ ୩ ମାସ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ କରିଛି । ୩ ମାସ ଯାଏଁ ବିଲ ପ୍ରଦାନ ନକରିଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଚତୁର୍ଥ ମାସରେ ଏକାସଙ୍ଗେ ସମସ୍ତ ଅର୍ଥ ପଇଠ କରିବାକୁ ହେବ ।ଏହାସହ ମିନିମମ ରାଶି ଜମା ନକରିଥିବା ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପେନାଲ୍ଟୀ ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ବଜାରର ସିଇଓ ଆଦିଲ୍ ସେଟ୍ଟୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କ କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡର ଲିମିଟ୍ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଓ ଆପଣ ୩୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଦେଇଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ତତ୍କାଳ ଭରିବାକୁ ହେବ । ନଚେତ ୪୨ ପ୍ରତିଶତ ହାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆସନ୍ତା ୩ ମାସରେ ୩୧୫୦ ଟଙ୍କା ଅଧିକ ସୁଦ୍ଧ ଦେବାକୁ ପଡିବ । 

   Related Posts