Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ସିପିଆଇ ମାଓବାଦୀ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳିତ, ରାୟଗଡାରେ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା

21/09/2019 at 5:00 PM

ରାୟଗଡା ୨୧।୯: ସିପିଆଇ ମାଓବାଦୀ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ପାଳନ ହେଉଛି ୧୫ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ । ଅସନ୍ତା ୨୭ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଓବାଦୀମାନେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସପ୍ତାହବ୍ୟାପୀ ପାଳନ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି । ୨୦୧୪ ମସିହା ସପ୍ଟେମ୍ବର ୨୧ ତାରିଖରେ ବିଭିନ୍ନ ନକ୍ସଲ ସଂଗଠନ ମିଳିତ ହୋଇ ସିପିଆଇ ମାଓବାଦୀ ନାମରେ ଗଠନ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରଠାରୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ମାଓବାଦୀ ସଂଗଠନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ କରୁଛି ।

ରାୟଗଡ଼। ଜିଲ୍ଲାରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ମାଓବାଦୀ ସଂଗଠନର ବାସଧାରା-ଘୁମସୁର-ନାଗାବଳି ଡିଭିଜନାଲ କମିଟି ମଧ୍ୟ ଏହା ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଗାଁ ଗାଁରେ ଆହ୍ବାନ କରାଯାଇଛି । ସପ୍ତାହବ୍ୟାପୀ ପାଳନ ଅବସରରେ ମାଓବାଦୀମାନେ କିଛି କାଣ୍ଡ ଭିଆଇବାର ସମ୍ଭାବନାକୁ ଏଡ଼।ଇ ହୋଇପାରୁନାହିଁ । ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସହିଦ ସପ୍ତାହକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପୋଲିସ ତରଫରୁ କଡ଼। ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି ।

ଜିଲ୍ଲାର ମାଓବାଦୀ ପ୍ରବଣ କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର, କାଶୀପୁର, ଦୋରାଗୁଡ଼।, ଆମ୍ବଦୋଳା, ମୁନିଗୁଡ଼।, ଚନ୍ଦ୍ରପୁର, ବିଷମକଟକ ଓ ଗୁଡ଼।ରୀ ଥାନା ଅଂଚଳରେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନକୁ ଜୋରଦାର କରାଯାଇଛି । ରାୟଗଡ଼। ଜିଲ୍ଲାକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ସୀମାକୁ ସିଲ୍ କରାଯିବା ସହ ଚେକିଂ ଓ ପିକେଟିଂ ଜାରି ରହିଛି । ମୁଖ୍ୟତଃ ନିୟମଗିରି ଓ ବାସଙ୍ଗମାଳି ପାହାଡ଼ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଅଡ୍ଡାସ୍ଥଳୀ ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ ଏସଓଜି ଓ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କୁ ସେହି ଅଂଚଳକୁ ପଠାଯାଇଥିବା ପୋଲିସ ତରଫରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସେହିଭଳି କନ୍ଧମାଳ ଓ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲା ସୀମାନ୍ତ ଅଂଚଳକୁ ପୋଲିସ ତରଫରୁ ଅଧିକ ଫୋକସ କରାଯାଇଛି । ଏତଦ ବ୍ୟତୀତ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ, ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜନଗହଳିପୂର୍ଣ୍ଣ ସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼।କଡ଼ି କରାଯାଇଛି । ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଯୋଜନାକୁ ପଣ୍ଡ କରିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ ତରଫରୁ ସତର୍କତା ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ଏସପି ଡଃ ଶର୍ବଣା ବିବେକ.ଏମ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେହିଭଳି ରାତ୍ରିକାଳୀନ ସମୟରେ ଯାଂଚକୁ କଡ଼।କଡ଼ି କରାଯାଇଥିବା ଏସପି କହିଛନ୍ତି । ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗକୁ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ସତର୍କ କରାଇଥିବା ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts