Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ସିପିଆଇ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଡି ରାଜାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ : ବଦଳି ଯାଇଛି ବିଜେଡିର ସ୍ବର

29/09/2019 at 4:42 PM

କଟକ ୨୯।୯: ସିପିଆଇ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଡି ରାଜା ବିଜେଡିର ବିଜେପି ଆନୁଗତ୍ୟକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଆଜି କଟକରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଡି ରାଜା କହିଛନ୍ତି, ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡି, ବିଜେପି ସହିତ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ ଭାବେ ଲଢିଥିଲା । ମାତ୍ର ହଠାତ୍ ନିର୍ବାଚନ ପରେ ବିଜେଡିର ସ୍ୱର ବଦଳି ଯାଇଛି ।

ସଂସଦରେ ସବୁ ଜନବିରୋଧୀ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜେଡି, ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ ଦେଉଛି । ସଂସଦ ବାହାରେ ବି ବିମୁଦ୍ରିକରଣ, ଜିଏସଟି, ୩୭୦ ଧାରା ଉଚ୍ଛେଦ, ଗୋଟିଏ ଦେଶ-ଗୋଟିଏ ଭାଷା ଆଦି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜେଡି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛି ବୋଲି ସିପିଆଇ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଡି ରାଜା କହିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ଓ ମୋଦିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରଚାର କରି ଜନସମର୍ଥନ ହାସଲ କରିବା ପରେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଜେପିର ସବୁ ଜନବିରୋଧୀ ନୀତିକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା କେତେଦୂର ଯଥାର୍ଥ ବୋଲି ଡି ରାଜା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ଏପରିକି କୋଇଲା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶହେ ପ୍ରତିଶତ ବିଦେଶୀ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ ବାବଦରେ ବି ଓଡିଶା ଭଳି ରାଜ୍ୟ ଚୁପ୍ ରହିବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଡି ରାଜା । କାରଣ କୋଇଲାରେ ବିଦେଶୀ ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ ହେଲେ ଓଡିଶା ହିଁ ସବୁଠୁ ଅଧିକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବ ବୋଲି ଡି ରାଜା କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts