Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍, ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଆଡମିଶନ ମନା
  • ||
  • ସରିଲା ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକ, ୯ଟି ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : BMCର ପେଡ୍ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ନନ୍ ଏସି ୧୦୯୯ ଓ ଏସି ରୁମ୍ ୧୪୯୯ ଟଙ୍କା
  • ||

ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଉତ୍ପାତ ପରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ସେନା ପରୀକ୍ଷାକୁ ପୋଲିସର ନା’, ହେଲେ ଆର୍ମି କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ କହିଲେ ପରୀକ୍ଷା ହେବ

16/10/2019 at 8:59 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର୧୬।୧୦ – ଓଡ଼ିଶାରେ ସେନା ପରୀକ୍ଷାକୁ ପୋଲିସର ନା’ । ଗତକାଲି ଭୁବନେଶ୍ବର ରେଲଓ୍ବେ ଷ୍ଟେସନରେ ହଜାର ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଉତ୍ପାତ ପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ପୋଲିସ କମିଶନର । ଆଗକୁ ଏଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଓଡ଼ିଶାରେ ନ କରିବାକୁ ୧୨୦ ବାଟାଲିୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବା ସହ ଆର୍ମି ହେଡ୍‌କ୍ବାର୍ଟରକୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ।  ହେଲେ ଆର୍ମି କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ କମିଶନରଙ୍କ ଏପରି କିଛି ଚିଠି ମିଳିନାହିଁ ବୋଲ ସେ କହିଛନ୍ତି । ଏଥର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଦୁଇ ଗୁଣ ବଢିଛନ୍ତି ।ଏବେ ୟୁପି ଓ ବିହାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କର ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଓଡ଼ିଶାରୁ ୧୧ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଆସି ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ କଲେ । ଏମିତି ଉତ୍ପାତ ହେଲେ, ଯେ ପୋଲିସ ଆଖିରୁ ନିଦ ହଜାଇଦେଲେ । ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଚଢ଼ିଲେ । ବାରମ୍ବାର ଚେନ୍‌ ଟାଣି ଟ୍ରେନ୍‌ ଅଟକାଇଲେ । ରେଳ ଧାରଣା ଉପରେ ବସିଲେ । ଲଗେଜ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ର ତାଲା ଭାଙ୍ଗିଲେ । ପୋଲିସ ଆଉ ଆରପିଏଫ୍‌ଙ୍କୁ ପୂରା ନାକେଦମ୍‌ କରିଦେଲେ । ଏମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅକଥନୀୟ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ସହିବାକୁ ପଡ଼ିଲା । ବିହାର ଓ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଉତ୍ପାତକୁ ଦେଖି ଆଉ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଆର୍ମି ପରୀକ୍ଷା ନକରାଇବାକୁ ଆର୍ମି ହେଡକ୍ବାର୍ଟରକୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ପୋଲିସ କମିଶନର ସୁଧାଂଶୁ ଷଡଙ୍ଗୀ ।

ସେନାରେ ସାମିଲ ହେବା ଲାଗି ବାହାରିଥିବା ୮୪ ପଦବୀ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ୪୦ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆସିଛନ୍ତି । ଫୁଟପାଥରେ ଶୋଉଥିବା ଦେଖି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୋଲିସ ଟେଣ୍ଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା । ବିଭିନ୍ନ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଖାଇବା ପିଇବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ । ତା’ପରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଏଭଳି ତୁମୁଳ କାଣ୍ଡକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ।

ତେବେ ଆଗକୁ ଆହୁରି କିଛି ବାହାର ରାଜ୍ୟର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା ଥିବାରୁ ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ା କଡ଼ି କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ପୁରୀ ସମୁଦ୍ରରେ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ  ୟୁପିର ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ  ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଆଜି ଲାଇଫଗାର୍ଡ଼ ଏବଂ ଫାୟାର ବ୍ରିଗେଡ୍‌ ଟିମ୍‌ ସମୁଦ୍ରରୁ ସେମାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ।

ମାତ୍ର ୮୪ ପଦବୀ ପାଇଁ ହଜାର ହଜାର ପିଲା ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଗୋଟିଏ ଯାଗାରେ ଏକାଠି ହେବା ପରେ ଏଭଳି ବିଶୃଙ୍ଖଳା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ମାତ୍ର ୮୪ପଦବୀ ପାଇଁ ୪୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ଆବେଦନକୁ ଦେଖିଲେ ଦେଶରେ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟା କେତେ ଉତ୍କଟ ଅବସ୍ଥା ଧାରଣ କରିଛି ତାହା ସହଜରେ ଅନୁମାନ କରିହେଉଛି ।

   Related Posts