Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୮ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ ଉପରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ପାରିତ କଲା ୟୁପି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ଧୋକା-ଧମକ ଦେଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଲେ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌
  • ||
  • ଅତ୍ୟଧିକ କାମର ବୋଝ ସହିନପାରି ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା: ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ, କହିଲେ…
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||
  • ୨ ବାରହା ଶିକାରୀ ଗରିଫ: ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା ବେଳେ ମାଡି ବସିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କରୋନାରେ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଲା ଠିକାଦାର ସଂଘ
  • ||
  • ୧୦ ଡଲାରରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିବ ଋଷ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ Sputnik V, ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଡେଲିଭରି
  • ||
  • ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ବେଳେ ପଛରୁ ମାଡିଗଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||

ଶୋଇଛି ସହର – ସକ୍ରିୟ ଗାଈ ଚୋର, ସିସିଟିଭିରେ ଦୃଶ୍ୟ କଏଦ୍

14/12/2019 at 4:49 PM

ବାଲେଶ୍ୱର ୧୪।୧୨ –  ରାତି ଅଧରେ ସହର ଭିତରୁ ଗାଈଗୋରୁଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଉଛନ୍ତି ଗୋ-ଚାଲାଣକାରୀ । ବାଲେଶ୍ବରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏମିତି ଘଟଣା । ପାଖରେ ଥିବା ଏକ ଦୋକାନର ସିସିଟିଭିରେ ପୂରା ଘଟଣା କଏଦ୍ ହୋଇଛି । ତେବେ ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସାରା ସହରରେ ଖେଳିଯାଇଛି ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ । ….

ରାତି ପାଖାପାଖି ୩ଟା । ନିଘୋଡ଼ ନିଦରେ ଶୋଇଛି ସାରା ସହର । ଶୁନ୍‌ଶାନ୍‌ ରାସ୍ତା । ରାସ୍ତା ଉପରେ ଶୋଇ ରହିଛନ୍ତି ଦୁଇ ଚାରିଟା ଗାଈ ଗୋରୁ । ରାତିର ନିସ୍ତବ୍ଧତାକୁ ଚିରି  ହଠାତ୍ ରାସ୍ତା ଉପରେ   ଗୋଟେ ସ୍କର୍ପିଓ  । ଗାଡ଼ିରୁ ଓହ୍ଲାଉଛି ଜଣେ ଯୁବକ । ଶୋଇ ରହିଥିବା ଗୋରୁଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସୁଛି । ଆଉ ଏଣେ ତେଣେ ଟିକେ ନଜର ଘୁରାଉଛି । କାଳେ କିଏ କେଉଁଠି ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଖୁନାହାନ୍ତି ତ ?  କେହି କୁଆଡ଼େ ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ବେଧଡ଼କ ଉଠାଇ ନେଉଛନ୍ତି ଗୋରୁ । ପାଖରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଗାଈଗୋରୁମାନେ ସବୁ ଜାଣିପାରୁଛନ୍ତି, ହେଲେ କିଛି କରିପାରୁନାହାନ୍ତି, କେବଳ ଏଣେ ତେଣେ ଦଉଡ଼ୁଛନ୍ତି । କାରଣ ଯିଏ କିଛି କରିବା କଥା ସେମାନେ ତ ନିଘୋଡ଼ ନିଦରେ ଶୋଇଛନ୍ତି । ମାନେ ରାତିର ଅନ୍ଧକାର ଭିତରେ ସହରକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ଦାୟିତ୍ବ କାହାର ? ପୋଲିସର ତ ? ଯୋଉଠି ସୁରକ୍ଷା ବନ୍ଦୋବସ୍ତରେ ଢ଼ିଲା, ସେଠି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗୋ-ଚାଲାଣକାରୀ ଏମିତି ବିନ୍ଦାସ୍ ପାଲା କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଉଛନ୍ତି ।

ଗଲା ମାସେ ଭିତରେ ବାଲ୍ବେର ସହରରୁ ଗାଏବ୍ ହୋଇଗଲେଣି ପ୍ରାୟ ୬୦ରୁ ଅଧିକ ଗାଈଗୋରୁ । ହେଲେ ବାଲେଶ୍ବର ପୋଲିସ ଗୋ-ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନି । ସେପଟେ ଖାମଖିଆଲ ହୋଇ ପାଳିତ ଗାଈଗୋରୁଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରେ ଛାଡ଼ିଦେଉଥିବା ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ସଚେତନ ହେବା ଜରୁରୀ ହୋଇପଡ଼ିଛି ।

ଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ମାତିଛନ୍ତି ଗୋ-ଚାଲଣକାରୀ । ପୋଲିସର ନାକ ନିଶ ତଳେ ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଛନ୍ତ ଶହ ଶହ ଗୋରୁଗାଈ । ଦିନେ ଅଧେ ଧରପଗଡ଼ କରି ଚୁପ୍ ବସିପଡ଼ୁଛି ପୋଲିସ । ବାଲେଶ୍ବରରେ ଏଭଳି ଘଟଣାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହୋଇଛି ।

   Related Posts