Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ଶୋଇଛି ସହର – ସକ୍ରିୟ ଗାଈ ଚୋର, ସିସିଟିଭିରେ ଦୃଶ୍ୟ କଏଦ୍

14/12/2019 at 4:49 PM

ବାଲେଶ୍ୱର ୧୪।୧୨ –  ରାତି ଅଧରେ ସହର ଭିତରୁ ଗାଈଗୋରୁଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଉଛନ୍ତି ଗୋ-ଚାଲାଣକାରୀ । ବାଲେଶ୍ବରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏମିତି ଘଟଣା । ପାଖରେ ଥିବା ଏକ ଦୋକାନର ସିସିଟିଭିରେ ପୂରା ଘଟଣା କଏଦ୍ ହୋଇଛି । ତେବେ ଏଭଳି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସାରା ସହରରେ ଖେଳିଯାଇଛି ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ । ….

ରାତି ପାଖାପାଖି ୩ଟା । ନିଘୋଡ଼ ନିଦରେ ଶୋଇଛି ସାରା ସହର । ଶୁନ୍‌ଶାନ୍‌ ରାସ୍ତା । ରାସ୍ତା ଉପରେ ଶୋଇ ରହିଛନ୍ତି ଦୁଇ ଚାରିଟା ଗାଈ ଗୋରୁ । ରାତିର ନିସ୍ତବ୍ଧତାକୁ ଚିରି  ହଠାତ୍ ରାସ୍ତା ଉପରେ   ଗୋଟେ ସ୍କର୍ପିଓ  । ଗାଡ଼ିରୁ ଓହ୍ଲାଉଛି ଜଣେ ଯୁବକ । ଶୋଇ ରହିଥିବା ଗୋରୁଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସୁଛି । ଆଉ ଏଣେ ତେଣେ ଟିକେ ନଜର ଘୁରାଉଛି । କାଳେ କିଏ କେଉଁଠି ସେମାନଙ୍କୁ ଦେଖୁନାହାନ୍ତି ତ ?  କେହି କୁଆଡ଼େ ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ବେଧଡ଼କ ଉଠାଇ ନେଉଛନ୍ତି ଗୋରୁ । ପାଖରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଗାଈଗୋରୁମାନେ ସବୁ ଜାଣିପାରୁଛନ୍ତି, ହେଲେ କିଛି କରିପାରୁନାହାନ୍ତି, କେବଳ ଏଣେ ତେଣେ ଦଉଡ଼ୁଛନ୍ତି । କାରଣ ଯିଏ କିଛି କରିବା କଥା ସେମାନେ ତ ନିଘୋଡ଼ ନିଦରେ ଶୋଇଛନ୍ତି । ମାନେ ରାତିର ଅନ୍ଧକାର ଭିତରେ ସହରକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ଦାୟିତ୍ବ କାହାର ? ପୋଲିସର ତ ? ଯୋଉଠି ସୁରକ୍ଷା ବନ୍ଦୋବସ୍ତରେ ଢ଼ିଲା, ସେଠି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗୋ-ଚାଲାଣକାରୀ ଏମିତି ବିନ୍ଦାସ୍ ପାଲା କରିବାକୁ ସୁଯୋଗ ପାଉଛନ୍ତି ।

ଗଲା ମାସେ ଭିତରେ ବାଲ୍ବେର ସହରରୁ ଗାଏବ୍ ହୋଇଗଲେଣି ପ୍ରାୟ ୬୦ରୁ ଅଧିକ ଗାଈଗୋରୁ । ହେଲେ ବାଲେଶ୍ବର ପୋଲିସ ଗୋ-ଚାଲାଣକାରୀଙ୍କ ଉପରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନି । ସେପଟେ ଖାମଖିଆଲ ହୋଇ ପାଳିତ ଗାଈଗୋରୁଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରେ ଛାଡ଼ିଦେଉଥିବା ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ସଚେତନ ହେବା ଜରୁରୀ ହୋଇପଡ଼ିଛି ।

ଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ମାତିଛନ୍ତି ଗୋ-ଚାଲଣକାରୀ । ପୋଲିସର ନାକ ନିଶ ତଳେ ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଛନ୍ତ ଶହ ଶହ ଗୋରୁଗାଈ । ଦିନେ ଅଧେ ଧରପଗଡ଼ କରି ଚୁପ୍ ବସିପଡ଼ୁଛି ପୋଲିସ । ବାଲେଶ୍ବରରେ ଏଭଳି ଘଟଣାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହୋଇଛି ।

   Related Posts