Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୦୨୪୨, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଫେରିବେ ନାହିଁ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ
  • ||
  • ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ୍ ଦେଖି ପୋଖରୀକୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ଯୁବକ, ମିଳିଲା ମୃତଦେହ…
  • ||
  • ଧକ୍କା ଦେଲା କାର, ଚାଲିଗଲା ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନଦୀରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଦୁଃଶାସନ, ପାରୋଲରେ ଆସି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ହୃଦରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର କେ.କେ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଧୋନୀଙ୍କ ତଲଓ୍ୱାରବାଜୀ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ କମେଣ୍ଟ କଲେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୫୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାକସିନ୍ ନେବା ପରେ ଏହି ସବୁ ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ଦିଏ ବିପଦର ସଙ୍କେତ, ହୋଇପାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ : ସତର୍କ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||

ଗୋଟିଏ ଗାଈ ୨ ଦାବିଦାର, ଉଭୟ ମାଲିକଙ୍କ ବୋଲ ମାନୁଛି: ବିବାଦ ସମାଧାନ ନେଇ ହରଡ ଘଣାରେ ପୋଲିସ

2/11/2020 at 7:13 PM

କୋରାପୁଟ ୦୨/୧୧ : ଗୋଟିଏ ଗାଈ ଦୁଇଟି ନାଁ। ପୁଣି ଗାଈଟିର ମାଲିକାନାକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦାବିଦାର। ଜଣେ ଡାକୁଛି ରାଣୀ, ଆଉ ଜଣେ ଡାକୁଛି ନାଗମଣି । ଗାଇଟି ଉଭୟଙ୍କ ବୋଲ ମାନୁଛି। ଉଭୟ ଦାବିଦାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗାଈର ମାଲିକାନାକୁ ନେଇ ହାତାହାତି ହେବା ପରେ ଏବେ ମାମଲା ଯାଇ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଶେଷରେ ଗାଇଟିକୁ ପୋଲିସ ନିଜ ଜିମାକୁ ନେଇଛି ।

ଗୋଟିଏ ଗାଈ, ୨ ଦାବିଦାର । ଗାଇର ମାଲିକାନାକୁ ନେଇ ଦୁଇ ପରିବାର ମୁହାଁମୁହିଁ। କଥା ଯାଇ ଏବେ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଛି।ହେଲେ ଗାଈଟିକୁ ଥାନାକୁ ଆଣି ବିବାଦର ସମାଧାନ କରିବା ବଦଳରେ ହରଡ ଘଣାରେ ପଡିଯାଇଛି ପୋଲିସ । କାରଣ ଗାଇଟି ଉଭୟ ମାଲିକଙ୍କ ବୋଲ ମାନୁଛି। କୋରାପୁଟର ଏହି ଘଟଣା ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ର ପାଲଟିଛି। ପୋଲିସ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସିକଙ୍କ ସହାୟତା ଲୋଡିଥିଲେ ବି କିଛି ଫଳ ମିଳିନି ।

ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗାଈଟିକୁ ନିଜ ଜିମାରେ ରଖିଛି ପୋଲିସ । କୋରାପୁଟ ଅଶୋକ ନଗରର ପ୍ରମୋଦ ରାଉତ ଗାଈଟିକୁ ୩ ବର୍ଷ ହେଲା ନିଜ ଘରେ ରଖି ପାଳି ଆସୁଥିବା ବେଳେ ତା ନାଁ ରାଣୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ଗାଇଟିକୁ  ସେହି ସାହିର କମଳା ମୁଦୁଲି ନିଜ ଗାଇ ବୋଲି ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେ ଗାଇଟିର ନାଁ ନାଗମଣି ଦେଇଛନ୍ତି। ଗାଈଟିର ମାଲିକାନାକୁ ନେଇ ବର୍ଷେରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଧରି ବିବାଦ ନତୁଟିବାରୁ କମଳା ଏବେ କୋରାପୁଟ ଟାଉନ ଥାନାର ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଗାଇଟି ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ସୋମାନଙ୍କ ଘରେ ଜନ୍ମ ନେଈଥିବା ପ୍ରମୋଦ ରାଉତଙ୍କ ପରିବାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି । ଏପଟେ ଏହି ଗାଇର ମାଆ ଶୀବାନି ଆଉ ଗୋଟିଏ ଛୁଆ ସହ କମଳାଙ୍କ ପାଖରେ ରହୁଥିବା ମୁଦୁଲି ପରିବାର ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ମାଆ ଶୀବାନିର ଦୁଇ ଛୁଆ ଦେଖିବାକୁ ଏକା ପରି ହୋଈଥିବାରୁ ଏହାକୁ ନେଇ ଉଭୟ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ବନ୍ଦ ଲାଗି ରହୁଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସକ ଉଭୟଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଇ ଗାଇର ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା କହିବା ପରେ ଏବେ ପୋଲିସର ଅକଲ ଗୁଡୁମ ।

ତେଣୁ ପୋଲିସ ଏକ୍ସପର୍ଟଙ୍କୁ ଡାକି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରିବ ବୋଲି କହିଛି। ବିବାଦର ସମାଧାନ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତୃତୀୟ ପକ୍ଷକୁ ଲାଳନ ପାଳନ ପାଇଁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛି ପୋଲିସ । ସେପଟେ ଗାଇଟି ଥାନାକୁ ଯିବା ପରେ ପ୍ରମୋଦ ରାଉତଙ୍କ ପରିବାରରେ ଏବେ କାନ୍ଦ ବୋବାଳି ପଡିଛି।

   Related Posts