Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଗାଈ ଜନ୍ମ ଦେଇଛି ମଇଁଷି ଛୁଆ : ଡାକ୍ତର କହିଲେ ଏହା ଅସମ୍ଭବ

5/02/2019 at 1:39 PM

ବୀଘାପୁର ୫/୨ : ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଗୋଟିଏ ଗାଈ ଏଜ ମଇଁଷି ଛୁଆ ଜନ୍ମ ଦେଇଛି | ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିବ ନିଶ୍ଚୟ | କିନ୍ତୁ କଥାଟି ସତ | ଘଟଣା ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ବୀଘାପୁର ଅଂଚଳର | ଧନିଖେଡ଼ାରେ ଏକ ଗାଇଗୋରୁ ହାଟ ବସେ | ହାଟରେ ଜଣେ ଗୋପାଳକ ନିଜ ଗାଈ ସହ ମଇଁଷି ଛୁଆକୁ ମଧ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲା | ସେ ଯେତେବେଳେ ଲୋକଙ୍କୁ କହିଥିଲା ଯେ, ଗାଈ ଏହି ମଇଁଷି ଛୁଆ ଜନ୍ମ କରିଛି ଲୋକେ ତା’ କଥାରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିନଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ପରେ ଯେତେବେଳେ ଗାଈ ମଇଁଷି ଛୁଆ ଅର୍ଥାତ ନିଜେ ଜନ୍ମ କଲା ମଇଁଷି ଛୁଆକୁ ସ୍ନେହ କରିବା ଦେଖିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ବିଶ୍ୱାସ କରିଥିଲେ |


ପଶୁ ଚିକିତ୍ସକ ଏହାକୁ ଏକା ଅସମ୍ଭବ ଘଟଣା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ରାଇବରେଲୀରେ ରହୁଥିବା ଗଙ୍ଗା ପ୍ରସାଦଙ୍କ ଗାଈ ମଇଁଷି ଛୁଆ ଜନ୍ମ କରିଛି | ଗୋପାଳକ କହିଥିଲେ ଯେ, ହେଵତପୁର ଜଣେ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସକ ତାଙ୍କ ଗାଈକୁ ସିମେନ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବା ପରେ ଗାଈ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲା | ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଭୁଲ ସିମେନ ଯୋଗୁଁ ଗାଈ ମଇଁଷି ଛୁଆ ଜନ୍ମ କରିଛି ବୋଲି ଗଙ୍ଗା ପ୍ରସାଦ ଦାବି କରିଥିଲେ | ମୁଖ୍ୟ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ଡାକ୍ତର ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା କଦାପି ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ | ବୈଜ୍ଞାନିକ ହିସାବରେ ଗାଈ ମଇଁଷି ଛୁଆ ଜନ୍ମ କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଶୁଙ୍କ ଜିନ ଅଲଗା ଅଲଗା ହୋଇଥାଏ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବୋଧେ ଗାଈର ବାଛୁରୀ ଜନ୍ମ ହେବ କ୍ଷଣି ମରିଯାଇଥିବା |

ସେତେବେଳେ ପଶୁପାଳକ ମଇଁଷି ଛୁଆକୁ ଗାଈ ପାଖକୁ ନେଇ ଆସିଥିବ | ଯାହାଫଳରେ ଗାଈ ମଇଁଷି ଛୁଆକୁ ନିଜ ଛୁଆ ବୋଲି ଭାବି ନେଇଥିବ | ବାଘାପୁରରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ପୂର୍ବତନ ପଶୁ ଉପ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀ ଡାକ୍ତର ମନୋଜ ଅବସ୍ତି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ବି ଗାଈକୁ ମଇଁଷିର ସିମେନ ଦିଆଯାଇଥିବା ତାହେଲେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ପ୍ରଜନନ ହେବନାହିଁ | ଏହା ଏକା ଅସମ୍ଭବ କଥା |

   Related Posts