Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

କରୋନାକୁ ମାତ୍ ଦେଲେ ବ୍ରିଟେନ୍ ବାସୀ : ସୁଧୁରିଛି ସ୍ଥିତି, ଏଣିକି ଖୋଲିବ ପବ୍ ଓ ଥିଏଟର

11/05/2021 at 7:49 AM

ବ୍ରିଟେନ୍ ୧୧/୫ : ଏଣିକି ବ୍ରିଟେନ ବାସୀ ଯାଇପାରିବେ ପବ୍ ସିନେମା ଥିଏଟର । ମେ ୧୭ ରୁ କୋଭିଡ କଟକଣା ହଟାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଏଠାକାର ସରକାର । ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଭାବୁକ ଭରା ପୋଷ୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି କି ସମ୍ପର୍କୀୟ ଓ ଘନିଷ୍ଠ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବା ବି ସହଜ ହେବ । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ଛୁଟିଦିନ ପାଳନ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ଏଠାକାର ଲୋକେ ।

ଯେଉଁଠି ଭାରତ କରୋନା ସହ ଲଢେଇ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଆଉ ଏପଟେ ବ୍ରିଟେନରେ ଦେଖାଦେଇଛି ଖୁସିର ଲହର । ଏହିପରି ଖବର ଯାହାକି ଏକ ଆଶାର କିରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ ଗତ କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରିଟେନ ଷ୍ଟେନ୍ ଯୋଗୁଁ ସ୍ଥିତି ଅଧିକ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ସାମାନ୍ୟ କରୋନା ଭୂତାଣଉ ଅପେକ୍ଷା ବ୍ରିଟେନ୍ ଭ୍ୟାରିୟାଣ୍ଟ ପାଇଁ ଲୋକେ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇପଡିଥିଲେ ।

ତେବେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ଏଠାକାର ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିଛି । ଫଳରେ ସବୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ସରକାର । ଆସନ୍ତା ୧୭ରୁ ସବୁ କଟକଣା ହଟାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି । ଏପରିକି ବ୍ରିଟିଶରମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏବଂ ଘନିଷ୍ଠ ଲୋକଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ । ଲୋକମାନେ ଆରାମରେ ବାର୍ ଏବଂ ପବ୍ କୁ ବି ଯାଇପାରିବେ । ଛୁଟିଦିନ ପାଳନ ସହ ନିଜ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କ ଶେଷ ଯାତ୍ରାରେ ମଧ୍ୟ ସାମିହ ହୋଇପାରିବେ । ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର, ହୋଟେଲ, ସଂଗ୍ରହାଳୟ ପୁଣି ଥରେ ଖୋଲିବ । ହେଲେ ସ୍ଥିତି ଦେଖି ସର୍ତ୍ତମୂଳକ ଭାବେ ଖୋଲାଯିବ । ୨୧ ଜୁନ୍ ସୁଦ୍ଧା ତାଲା ବନ୍ଦ ହଟାଇବାକୁ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି ବ୍ରିଟିଶ ସରକାର ।

   Related Posts