Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ମା’ ବୃନ୍ଦାବତୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଆଞ୍ଜୁଳି ଟେକିଲେ କୁମାରୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଦାଦାବଟିକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ମହିଳାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ପୂର୍ବରୁ ମିଳିଥିଲା ଧମକ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : କେନାଲର ଭାସୁଛି ଏକ ଗଳିତ ମୃତଦେହ, ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଟକ
  • ||

ଲଦାଖରେ ମାଡିଚାଲୁଛି ସଂକ୍ରମଣ:୧୩୧ ନୂଆ କେସ୍ ସହ ୧୭୬ ଜୀବନ ନେଲାଣି ମହାମାରୀ

23/05/2021 at 2:44 PM

ଲଦାଖ ୨୩/୫ : ଲଦାଖରେ ମାଡୁଛି ସଂକ୍ରମଣର କାୟା । ଆଜି କୋଭିଡରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୧୩୧ ନୂଆ କେସ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ସମୁଦାୟ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୧୭,୨୭୭କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ୧୭୬ ଜଣ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଲଦାଖର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବୁଲେଟିନ୍‌ରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମୃତ୍ୟୁ ଶନିବାର ଲେହରେ ହୋଇଛି ।

ଲେହ ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୨୮ ଜଣ ଏବଂ କାର୍ଗିଲ ଜିଲ୍ଲାରେ ୪୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୂତନ ମାମଲାରେ ୧୦୮ ରୋଗୀ ଲେହ ଏବଂ ୨୩ ରୋଗୀ କାର୍ଗିଲରୁ ଆସିଛନ୍ତି । ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୫୧୬ ରୋଗୀ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୨୮୦ ଲେହ ଏବଂ ୨୩୬ ଜଣ କାର୍ଗିଲ ଜିଲ୍ଲାର । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୧୧ରୋଗୀଙ୍କ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ସହ ଲଦାଖରେ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୫,୫୮୫କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

   Related Posts