Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୁନ୍ନୁର ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ : ଗୃହରେ ୧ ମିନିଟ୍ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା
  • ||

ପାର୍ବଣରେ ଆଶ୍ୱସ୍ତି: ୨୪୭ ଦିନପରେ ଭାରତରେ ହ୍ରାସ ହେଲା କରୋନା ସକ୍ରିୟତା ହାର, ଏବେ ୧%ରୁ ବି କମ୍

1/11/2021 at 5:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧।୧୧: ଭାରତରେ ମୋଟ କରୋନା ସକ୍ରିୟତା ମାମଲା ଏବେ ୧ ପ୍ରତିଶତରୁ ହ୍ରାସ ହୋଇ ୦.୪୬ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୨୦ ପରେ ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ଥର ସକ୍ରିୟ ମାମଲାରେ ଏପରି ହ୍ରାସ ଦେଖା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ପଜିଟିଭିଟି ହାର ୨ ପ୍ରତିଶତରୁ ୧.୧୩ ପ୍ରତିଶତକୁ ହ୍ରାସ ହେବା ପାର୍ବଣ ଋତୁରେ କରୋନାକୁ ନେଇ ଥିବା ଆଶଙ୍କାକୁ  ଆଶ୍ୱସ୍ତ କରିଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରାଳୟ ରବିବାର ସକାଳେ ଜାରି କରିଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ ଗତ ୨୭ ଦିନରେ ପଜିଟିଭିଟି ହାରରେ ଏହି ହ୍ରାସ ଦେଖା ଯାଇଥିବା  କୁହାଯାଇଛି।

ସେହିପରି ସାପ୍ତାହିକ ପଜିଟିଭିଟି ହାର ୩୭ ଦିନରେ ୨ ପ୍ରତିଶତରୁ ୧.୧୮ହ୍ରାସ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଇଛି। ରିପୋର୍ଟରୁ ଭାରତରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ବେଗ ପ୍ରସମିତ ହୋଇଥିବାର ଜଣାପଡିଛି। ସାରା ଦେଶରେ ଶନିବାର ସୁଦ୍ଧା ରିପୋର୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୨ ହଜାର ୮୩୦ ନୂଆ ମାମଲା ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରୁ ୪୪୬ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।  ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ହସ୍ପିଟାଲରେ ରହି ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ୧୪ ହଜାର ୬୬୭ ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି।

ରିପୋର୍ଟରେ ଏବେ ଦେଶରେ ମୋଟ ୧ ଲକ୍ଷ ୫୯ ହଜାର ୨୭୨ଟି ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି। ଦୀର୍ଘ ୨୪୭ ଦିନ ପରେ  ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରଥମ ଥର ୨ ଲକ୍ଷ ତଳକୁ ଖସିଛି। ଯାହା ମୋଟ ସଂଖ୍ୟାର ୦.୪୬ ପ୍ରତିଶତ ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଦେଶରେ ଏହି ସମୟରେ ୩,୩୬,୫୫, ୮୪୨ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫରିଛନ୍ତି।

   Related Posts