Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ଯୋଗୁ ଆମେରିକାରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୭୪ଲକ୍ଷ ମାମଲାରେ ୧୦ ପ୍ରଶିତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

30/09/2020 at 9:47 PM

ୱାସିଂଟନ : କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀ ଆମେରିକାକୁ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ଦେଶରେ ଏବେ ବୟସ୍କଙ୍କ ପରେ ଶିଶୁ ଓ କିଶୋରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଛି। ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁସାରେ ଦେଶରେ ସ୍କୁଲ ଓ ଖେଳ ଗତିବିଧି ବହାଲ କରାଯିବା ପରେ ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମଣ ବଢୁଛି।  ଆମେରିକାରେ ଏବେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୭୪ ଲକ୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏଥିରେ ପିଲାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୧୦ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଗଲାଣି। 

ଆମେରିକାନ ଆକାଡେମୀ ଅଫ ପିଡିଏଟ୍ରିକ୍ସ ଅନୁସାରେ ମୋଟ ମାମଲାରେ ପ୍ରତିବୟସର ପିଲାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧିପାଇ ଏବେ ୧୦ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଗତ ଏପ୍ରିଲରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ମାତ୍ର ୨ ପ୍ରତିଶତ ଥିଲା। ସେଣ୍ଟରଫର ଡିଜିଜ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲଏଣ୍ଡ ପ୍ରିଭେନସନଙ୍କ ଅନୁସାରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ଆରମ୍ଭରୁ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣର ଦ୍ରୁତ ବୃଦ୍ଧି ଦେଖାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଛୋଟ ପିଲା ଯେତିକି ସଂକ୍ରମିତ ହେଉ ନାହାନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ତୁଳନରେ କିଶୋର ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ହେଉଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି। 

ତେବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରେ ସଂକ୍ରମଣ ମାମୁଲି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଏଥିଲାଗି ସେମାନଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡୁ ନାହିଁ ବୋଲି ଡିଜିଜ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ଏଣ୍ଡ ପ୍ରିଭେନସନ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଆମେରିକାନ ଆକାଡେମୀ ଅଫ ପିଡିଏଟ୍ରିକ୍‌ସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡା.ସୈଲୀ ଗୋଜ୍ ଏହାକୁ ଚିନ୍ତାଜନକ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏଥିରୁ ଭୂତାଣୁ ଦେଶର ଏକ ବଡ ସମୂଦାୟକୁ ସଂକ୍ରମିତ କରିଥିବାର ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ବୋଲି ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts