Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ସମ୍ବଲପୁରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲ

22/04/2020 at 5:00 PM

ସମ୍ବଲପୁର୨୨/୪: ସମ୍ବଲପୁରରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ ହେଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ। ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ କୋଭିଡ ହସପିଟାଲକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କଲେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସ। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୨୦୦ ଶଯ୍ୟା ଓ ୨୦ଟି ଆଇସିୟୁ ବେଡ କରାଯାଇଛି। ୨୦ଟି ଆଇସିୟୁ ମଧ୍ୟରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ୫ଟି ଆଇସିୟୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ। ଖୁବଶୀଘ୍ର ବଲାଙ୍ଗୀରରେ କରାଯିବ କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ।

ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସ  ଏହି ହସ୍ପିଟାଲର ଉଦଘାଟନ୍ କରିଛନ୍ତି । ବୁଧବାର ଠାରୁ ଏହି ହସପିଟାଲରେ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଭୀମ୍‌ସାର ବୁର୍ଲାରୁ ୫୦ ଜଣ ଅଭିଜ୍ଞ ପ୍ରଫେସର, ସହକାରୀ ପ୍ରଫେସର, ଆବାସିକ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଏହି କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଛି ।ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକତ୍ସାଳୟର ୧୫ ଜଣ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ହସପିଟାଲରେ ଡିୟୁଟି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି ।

ସେହିପରି ପ୍ରତିଦିନ ୩ଟି ସିଫ୍ଟରେ ଏମାନେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବେ। ଡାକ୍ତରମାନେ ରହିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସ ଏବଂ କିଛି ବଛା ବଛା ହୋଟେଲରେ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଉତ୍ସବରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ସିଡିଏମ୍‌ଓ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ। ପ୍ରାଥମିକ ସମୟରେ ଏବେ ୫ଟି ଆଇସିୟୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବଲାଙ୍ଗୀର କୋଭିଡ ଟେଷ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

   Related Posts