Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି କୋଭିଡ ୱାରିଅର ୱେବସାଇଟ : କ’ଣ ସୂଚନା ମିଳିବ ଜାଣନ୍ତୁ

27/04/2020 at 12:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୬ : ରବିବାର, ଏପ୍ରିଲ ୨୬ ତାରିଖ ଦିନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ନିଜର ‘ମନ କି ବାତ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କୋଭିଡ ୱାରିଅର ୱେବସାଇଟ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ | ଏହା ସରକାର ନୂଆ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବୋଲି ମୋଦି କହିଥିଲେ | ଏହି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଜରିଆରେ ସାମାଜିକ ସଂସ୍ଥା, ସିଭିଲ ସୋସାଇଟିର ପ୍ରତିନିଧି ଏବଂ ପ୍ରଶାସନ ଅଧିକାରୀ ପରସ୍ପର ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ | ଏହି ୱେବସାଇଟର ଲିଙ୍କ ହେଲା  https://covidwarriors.gov.in/

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ୱେବସାଇଟ ସହ ୧.୨୫ କୋଟି ଲୋକ ଜଡିତ ହେବାକୁ ବହୁତ କମ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା | ପଡିଆରେ କାମ କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ, ଆଶା କର୍ମୀ, ଏନଏସଏସ ଓ ଏନଏସଏସ କର୍ମୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସମସ୍ତ ସୂଚନା ଉପଲବ୍ଧ | ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ଏହି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ସହିତ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି |

ଏହି ୱେବସାଇଟର ବିଶେଷତ୍ୱ ହେଲା, ଏହି ୱେବସାଇଟକୁ ଗଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ୩ଟି ସ୍ଲାଇଡ ଦେଖାଦେବ | ପ୍ରଥମଟିରେ ଆରୋଗ୍ୟ ସେତୁ ମୋବାଇଲ ଆପ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି | ଏଥିରେ କ୍ଲିକ କଲେ ୱେବସାଇଟ mygov.in/covid-19 ରେ ରିଡାଇରେକ୍ଟ ହୋଇଯିବ ଯେଉଁଠାରେ କରୋନା ସମ୍ପର୍କିତ ସମସ୍ତ ସୂଚନା, ହେଲ୍ପ ଲାଇନ ନମ୍ବର ଏବଂ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ପାଇପାରିବେ |

ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଲାଇଡରେ ଆପଣ ସରକାର ଏବଂ ଆର୍ମି ଅଫିସରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଫଟୋ ଗ୍ୟାଲେରୀ ଦେଖିପାରିବେ |

ତୃତୀୟ ସ୍ଲାଇଡରେ (ଘରେ ରୁହନ୍ତୁ ସୁସ୍ଥ ରୁହଁନ୍ତ) STAY HOME STAY SAFE କୁହାଯାଇଛି |

ଏହା ତଳକୁ ସମସ୍ତ ଦେଶର କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିଆଯାଇଛି | ଏହାଛଡା ସମସ୍ତ ସଂସ୍ଥା, ହସ୍ପିଟାଲରେ କରୋନା ଲଢେଇରେ ସାମିଲ ଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି |

   Related Posts