Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନିଜ ହାତରେ ଲୁଗା ସଫା କରୁଛନ୍ତି, କହିଲେ- ହାତରେ ଏକ୍ସରସାଇଜ୍ ହେଉଛି

28/07/2020 at 4:54 PM

ଭୋପାଳ ୨୮।୦୭: ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହ୍ଵାନ ମଙ୍ଗଳବାର କହିଛନ୍ତି ସେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନିଜ ହାତରେ କପଡା ସଫା କରୁଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ତାଙ୍କ ହାତକୁ ଫାଇଦା ମିଳୁଛି। ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହ୍ଵାନ ଗତ ଦିନରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ଶିବରାଜ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ସମୟରେ କହିଛନ୍ତି ନିକଟରେ ତାଙ୍କ ହାତର ଅପରେସନ ହୋଇଥିଲା। ସର୍ଜରୀ ପରେ ନିଜର ହାତ ମୁଠା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ସେ ସକ୍ଷମ ନଥିଲେ। ଫିଜିଓଥେରାପି ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ ସହାୟକ ହୋଇ ପାରୁନଥିଲା। ମାତ୍ର ନିୟମିତ କପଡା ଧୋଇବା ଫଳରେ ତାଙ୍କ ହାତକୁ ଫାଇଦା ହୋଇଛି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶିବରାଜ କହିଛନ୍ତି କୋଭିଡ୍-୧୯ ସଂକ୍ରମଣ ଯଦି ପ୍ରଥମରୁ ଜଣା ପଡିଯାଏ ତେବେ ସେତେଟା ଗମ୍ଭୀର ନୁହେଁ। ଏହା ଏକ ସାଧାରଣ ଥଣ୍ଡା, କାଶ ଓ ଜ୍ଵର ପରି ରହିଥାଏ। ଚୌହ୍ଵାନ ହସ୍ପିଟାଲରେ ବେଡ୍‌ରୁ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ଅନଲାଇନ୍ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକର ସଭାପତିତ୍ଵ କରି ମନ୍ତ୍ରିପରିଷଦର ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ନିଜର ଏହି ଅନୁଭବ ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି କରୋନା ଭୂତାଣୁରେ କଦାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ନିଜେ ସତର୍କ ରହି ରୋଗକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରାଯାଇ ପାରିବ। ଏହା ଏକ ଗମ୍ଭୀର ରୋଗ ନୁହେଁ। ନିଜ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଷୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି କାଲିଠୁ ଜ୍ଵର ଆସିନାହିଁ ଏବଂ କାଶ ମଧ୍ୟ କମି ଯାଇଛି।

   Related Posts