Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ସାଙ୍ଘାତିକ, ଜୁଲାଇ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ-କଲେଜ୍ ବନ୍ଦ

26/06/2020 at 7:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬।୦୬: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ବିକଟାଳ ରୂପ ନେଇଛି। ଦୈନିକ ହଜାର ସଂଖ୍ୟକ ନୂତନ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି। ଫଲରେ ସ୍ଥିତି ଦିନକୁ ଦିନ ଅସମ୍ଭାଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।  ସଂକ୍ରମଣର ପ୍ରକୋପକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦିଲ୍ଲୀରେ ସ୍କୁଲ ଖୋଲାଯିବା ନେଇ ଯେଉଁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଚାଲିଥିଲା ସେଥିରେ ବ୍ରେକ୍ ଲାଗିଛି। ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀର ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲକୁ ଜୁଲାଇ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରଖାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ମନିଷ ସିସୋଦିଆ ଶୁକ୍ରବାର ଏହାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ପାଠ ପଢା ଯେମିତି ବନ୍ଦ ନରହେ ସେଥିପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସରକାରୀ, ଘରୋଇ, ଏନଡିଏମସି ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ ସାମିଲ।

ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ସିସୋଦିଆ ଆଜି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ସମୟରେ ଶିକ୍ଷା ଜାରି ରଖିବା ସମ୍ଵନ୍ଧିତ ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବିଚାର କରିବା ପାଇଁ ବୈଠକ କରିଥିଲେ। ବୈଠକରେ ଜୁଲାଇ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ ରଖାଯିବାକୁ ସହମତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହି ବୈଠକରେ ଦିଲ୍ଲୀର ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ଏବଂ ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟର ମୋଟ୍ ୮୨୯ ଅଭିଭାବକଙ୍କଠୁ ମିଳିଥିବା ପ୍ରସ୍ତାବ ଏବଂ ସ୍କୁଲ ସ୍ତରରେ ୨୩,୨୬୨ ଶିକ୍ଷକ ଓ ୯୮୪୨୩ ଅଭିଭାବକଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ନେଇ ମିଳିଥିବା ଜିଲ୍ଲାଓ୍ଵାରୀ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ବିଚାର କରି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ଶିକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟର ଉପ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଶିକ୍ଷା ସଚିବ ଏବଂ ଶିକ୍ଷା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ମନିଷ ସିସୋଦିଆଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଥିଲା। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବାଲାଗି ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଉଛି।

ଦେଶରେ ଅଦ୍ୟାବଧି କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ରହିଛି। ଏଥିରୁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ହିଁ ୭୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ଅଛନ୍ତି। ୪୪ ହଜାର ସଂକ୍ରମିତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ସଂଖ୍ୟା ୨୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ରହିଛି। ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ରହିଛି।

   Related Posts