Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୩୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୭୨୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ‘ଟିକା’ ସମୀକ୍ଷା, ଭ୍ୟାକସିନ୍ ବିକାଶରେ ଲାଗିଥିବା ୩ କମ୍ପାନୀ ସହ ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲିଠୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୋଣାର୍କ ମହୋତ୍ସବ: କୋଭିଡ଼ କଟକଣା ମଧ୍ୟରେ ପାଳିତ ହେବ ଉତ୍ସବ
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା : ଡଙ୍ଗା ଭସା ଉପରେ ରୋକ , କୋଭିଡ କଟକଣା ଯୋଗୁଁ ଉତ୍ସବ ଫିକା
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||

COVID-19 : ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୯୬୫କୁ ବୃଦ୍ଧି, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୦ପାର୍‌

2/04/2020 at 10:47 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨।୪: ବିଶବ୍ୟାପୀ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ତାର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିଚାଲିଛି । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସେହିଭଳି ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୯୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୧୭୬୪ଜଣ ସକ୍ରିୟ ଥିବାବେଳେ ୧୫୦ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଫେରିଛନ୍ତି ।

ବୁଧବାର ଦିନ ଜେନେଭା ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ବିଶ୍ବ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନର ମୁଖ୍ୟ ଟେଡ୍ରୋସ ଆଡାନୋମ ଗେବ୍ରେଏସସ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ଗତ ପାଞ୍ଚ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲାରେ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି ଏବଂ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ବିଗୁଣିତ ହୋଇଛି।’ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ବବ୍ୟାପି ଏକ ମିଲିୟନରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ପହଞ୍ଚିବା ବେଲେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୫୦ହଜାରରେ ପହଞ୍ଚିଯିବ ।

ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି AFP ଅନୁଯାୟୀ, ଫ୍ରାନ୍ସରେ ଆଉ ୫୦୯ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସହିତ, କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀରେ ଦୈନିକ ସର୍ବାଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ କରିଥିବା ବେଳେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୪୦୩୨ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଆମେରିକାରେ ଏକ ଛଅ ସପ୍ତାହର ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ​​ଯାହା ମହାମାରୀର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ପୀଡିତା ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲା ।

ବିଶ୍ୱ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କର୍ନାଭାଇରସ୍ ସଙ୍କଟକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ନେଭିଗେଟ୍ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ବିଶ୍ parts ର କିଛି ଅଂଶ ଖାଦ୍ୟ ଅଭାବର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପିଟିଆଇ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ଯେ, ହରିୟାଣାରେ ପ୍ରଥମ କୋଭିଡ୍-୧୯ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରେକର୍ଡ କରିଛି । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏଜେନ୍ସି କହିଛି ଯେ, କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହେବାର କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଚଣ୍ଡିଗଡର PGIMER ଠାରେ ଅମ୍ବାଲାର ଜଣେ ୬୭ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଜଣେ ୫୨ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ କୋଭିଡ-୧୯ ରୋଗୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ବୋଲି ଭଦୋଦରା କଲେକ୍ଟର ଏସ ଅଗ୍ରୱାଲ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ANI ରିପୋର୍ଟ କରିଛି । ମୃତକ ଜଣଙ୍କ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୯ରେ ଭଦୋଦରା ଏସଏସଜି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ପରିବାରର ୪ଜଣ ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଏହି ଭାଇରସ୍ ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ।

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଆସାମର ଗୋଲପାରା ଜିଲ୍ଲାର ତିନି ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି କୋଭିଡ-୧୯ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜମାପଡିଛି । ଯାହା ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟାକୁ ୧୬କୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହିମନ୍ତ ବିଶ୍ବଶର୍ମା ସୂଚନା ଦେଇଥିବା PTI ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଆଉ ୩ଜଣ କୋଭିଡ-୧୯ ସଂକ୍ରମିତ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି । ପୁଣେରୁ ଦୁଇ ଜଣ ଏବଂ ବୁଲଡାନାରୁ ଜଣେ । ଏହିଭିଲ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ ୩୩୮ ଜଣ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦ୍ବାରା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ଇନ୍ଦୋରରେ ଆଉ ୧୨ଜଣ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଫଳରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ମୋଟ୍ ୯୮ ଜଣ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ସଂକ୍ରମିତ ଥିବା PTI ରିପୋର୍ଟ କରିଛି ।

   Related Posts