Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୧୫ ମୃତ
  • ||
  • ଗାଙ୍ଗୁଲିଙ୍କୁ ହରାଇଲେ ଶାହ : ୧ ରନରେ ପରାସ୍ତ ହେଲା ଦାଦାଙ୍କ ଟିମ୍
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ପାଇଁ ଟ୍ରେନ ବାତିଲ, ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟ୍ରେନର ଷ୍ଟକ୍ ରଖିବାକୁ ଅନୁରୋଧ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୯୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୦୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ବଢୁଛି ବର୍ଷା ଓ ପବନ, ରାସ୍ତାଘାଟ ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ଅନୁଗୁଳ : ଟ୍ରକ-ଇନୋଭା ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଅତିରିକ୍ତ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀ, ଏକାସାଙ୍ଗେ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ପୃଥିବୀକୁ ବଡ ବିପଦ ! ମାଡି ଆସୁଛି ଗ୍ରହାଣୁ, ମାଡ ହେଲେ ପରମାଣୁ ବୋମାଠୁ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ
  • ||
  • ଯବାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ସର୍ଭିସ ରାଇଫଲରୁ ଗୁଳି ଚଳାଇ ହାରିଲେ ଜୀବନ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଲାଗି ରହିଛି ବର୍ଷା, ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସଜାଗ ପ୍ରଶାସନ
  • ||

ଅନ୍ଧ ପ୍ରେମର ଭୟଙ୍କର ପରିଣତି: ପରସ୍ପରକୁ ବାହା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଦାଦାଙ୍କ ଝିଅ ଓ ବଡ ବାପାଙ୍କ ପୁଅ, ବିଷ ଦେଇ ମାରି ପୋଡି ଦେଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

12/10/2020 at 8:12 PM

ଦୁର୍ଗ ୧୨।୧୦: ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯାଇ ପ୍ରେମ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ୨୧ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବକ ଓ ୨୦ ବର୍ଷୀୟ ଯୁବତୀଙ୍କୁ  ନିଜର ପ୍ରାଣ ହରାଇବାକୁ ପଡିଛି। ପରିବାର ଲୋକେ ଉଭୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରି ପୋଡି ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଯୁବକ ଓ ଯୁବତୀ ସଂପର୍କରେ ବଡ ବାପାଙ୍କ ପୁଅ ଓ ଦାଦାଙ୍କ ଝିଅ ହେବେ। ଏହି ଘଟଣା ଛତିଶଗଡର ଦୁର୍ଗ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଟିଛି।

ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀରୁ ୪୦ କିଲୋମିଟର ଦୂର ଦୁର୍ଗ ଜିଲ୍ଲାର ବାସିନ୍ଦା ଯୁବକଙ୍କ ନାମ ଶ୍ରୀହରି(୨୧) ଓ ଯୁବତୀଙ୍କ ନାମ ଐଶ୍ଵର୍ଯ୍ୟା(୨୦)। ଶନିବାର ଦିନ ସେମାନଙ୍କ ମାମୁଁ ବିଷ ଦେଇ ଉଭୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଦୁର୍ଗ ଆଇଜି ବିବେକାନନ୍ଦ ସିହ୍ନାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଯୁବକ ଏବଂ ଯୁବତୀଙ୍କ ଶବ ପୋଡା ଯାଉଥିବା ଘଟଣା ପୋଲିସକୁ ଶନିବାର ମିଳିଥିଲା।

ଉଭୟ ବଡ ବାପାଙ୍କ ପୁଅ ଏବଂ ଦାଦାଙ୍କ ଝିଅ ଥିଲେ। ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଉଭୟ ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ବୋଲି ଆଇଜି ସିହ୍ନା କହିଛନ୍ତି। ଉଭୟ ପ୍ରେମିକ ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଟ୍ରାସ କରାଯାଇ ଚେନ୍ନାଇରୁ ଧରା ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଅକ୍ଟୋବର ୭ରେ ଗାଁକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା।

ପଡୋଶୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଉଭୟ ଯୁବକ-ଯୁବତୀ ଘରକୁ ଫେରିବା ପରେ ଘରେ ଅଶାନ୍ତି ଲାଗି ରହିଥିଲା। ସେମାନଙ୍କୁ ବିଷ ଦେଇ ମାରିବା ଏବଂ ପୋଡିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଝିଅର ଭାଇ ଚରନ କୋପାଲ ଓ ମାମୁଁ କେ ରାମୁଙ୍କୁ ଦୁର୍ଗ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ରବିବାର ଶିବନାଥ ନଦୀ ନିକଟରେ ଉଭୟଙ୍କ ପୋଡା ଶବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଜେରା ପରେ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିଜ ଅପରାଧ ସ୍ଵୀକାର କରିଛନ୍ତି। ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବା ପରେ ବିଚାରବିଭାଗୀୟ  ହାଜତକୁ ପଠାଯାଇଥିବା ଦୁର୍ଗର ବରିଷ୍ଠ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

ପୋଲିସ ଅନୁଯାୟୀ ଭାଇ-ଭଉଣୀ ପରସ୍ପରକୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ ଏବଂ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, ଯାହାକୁ ପରିବାର ଲୋକ ଦୃଢ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କର ପାଞ୍ଚ ଭାଇ ସମସ୍ତେ ଗୋଟିଏ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିଲେ। ଶ୍ରୀହରି ଓ ଐଶ୍ଵର୍ଯ୍ୟାର ବାପା ଦୁଇ ଭାଇ। ପରିବାର ଲୋକ ବିବାହକୁ ଏଥିପାଇଁ ବିରୋଧ କରୁଥିଲେ କାରଣ ଏହା ସେମାନଙ୍କ ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରା ବିରୋଧୀ ଥିଲା  ବୋଲି ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts