Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||
  • ଶୀତ ଖେଳୁଛି ଲୁଚକାଳି : ଆଜି ବଢିବ ଥଣ୍ଡା, କିନ୍ତୁ କାଲି କମିଯିବ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି: ମିନିବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ: ବାଲିନାଶିରେ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଗୋଡ଼େଇ ଗୋଡ଼େଇ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ବେଆଇନ୍ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ, ମାଲିକଙ୍କ ଉପରେ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଫାଇନ୍ ଲଗାଇଲେ ତହସିଲଦାର
  • ||

ଘରେ ବାବାଙ୍କୁ ସମସ୍ତେ ଦେବତା ମାନୁଥିଲେ , ସେଥିପାଇଁ ସେ ପାଇଥିବା ଇଣ୍ଟର୍ଣ୍ଣସିପ ପଇସା ବାବାଙ୍କ ଚରଣରେ ଲଗାଇବାକୁ ଯାଇଥିଲେ; ହେଲେ ବାବା କରିଥିଲେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ: ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ରାୟ

28/12/2018 at 9:15 PM

ଅଲଓ୍ଵର ୨୮/୧୨- ପୁଣି ଜଣେ ୬୦ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବାବାଙ୍କ ନାଁରେ ଆସିଥିବା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ଅଦାଲତ ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ବାବାକୁ ଆଜୀବନ କାରଦଣ୍ଡ ସାଙ୍ଗତୁ ଲକ୍ଷେଟଙ୍କା ଜରିମନା ହୋଇଛି ।

ଫଳମୂଳ ଖାଉଥିବା ଓ ବେଦ ଶିକ୍ଷା ଦେଉଥିବା ଫଳାହାରୀ ବାବା ଏଭଳି କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିଲା । ଜଣେ ୨୧ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବତୀ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ ।

 ରାଜସ୍ଥାନର ଅଲଓ୍ଵର ଜିଲ୍ଲାରେ ବାସ କରୁଥିବା ଏହି ବାବାଙ୍କୁ ଆଜୀବନ ଜେଲଦଣ୍ଡ କୋର୍ଟ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ଏକଲକ୍ଷ ଟଂକାର ଜୋରିମନା ମଧ୍ୟ ଆଦାୟ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଦେଶର ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକଗୁରୁଙ୍କ ନାଁରେ ଏଭଳି କଳଙ୍କ ନିନ୍ଦାଜନକ ଘଟଣା । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କଣ ଥିଲା ପୁରା ଘଟଣା ।

ଯୁବତୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକ୍ରମେ, ବାବାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କ ପରିବାରର  ୨୫ ବର୍ଷ ହେଲା ଥିଲା ସଂପର୍କ । ବାବାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ସମସ୍ତ ଲୋକ ଦେବତା ଭଳି ପୂଜା କରୁଥିଲେ ।  ତାଙ୍କର ଇଣ୍ଟନସିପ ସରିବାପରେ ତାଙ୍କୁ ୩ ହଜାର ଟଂକା ଛାତ୍ରବୃତ୍ତି ମିଳିଥିଲା । ସେ ସେହି ଟଂକାକୁ ନେଇ ଆଶ୍ରମ ଯାଇ ବାବାଙ୍କ ଚରଣ ତଳେ ସମର୍ପିଦେଇ ଆଶୀର୍ବାଦ ଭିକ୍ଷା କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ  ବାବା ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେବା ବଦଳରେ ଯୌନ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା, ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ ସହ ବିଭିନ୍ନ ଅଶ୍ଳୀଳ ଇଙ୍ଗିତ ଦେଖାଇଥିଲେ । ଯୁବତୀଙ୍କ ବୟାନ ଅନୁସାରେ ସେ ୨୦୧୭ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୧ତାରିଖ ରେ ବିଳାସପୁର ମହିଳା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିକରି କୋର୍ଟ ଯେଉଁ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ କରିଛନ୍ତି ଉପଯୁକ୍ତ ବୋଲି ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଓକିଲ ମତ ରଖିଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ଫଳାହାରୀ ବାବାଙ୍କର ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି, ବାବାଙ୍କର ବୟସ ୬୦ ବର୍ଷ । ସେ ମାରାତ୍ମକ ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ହେବାପରେ ଖାଦ୍ୟପାନୀୟ ଗ୍ରହଣ କରି ପାରୁନଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ସେ ଫଳମୂଳ ଆହାର କରୁଥିଲେ  । ତାଙ୍କର ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥ କାରଣରୁ ସେ କିଭଳି ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିପାରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଉପର କୋର୍ଟରେ  ଅପିଲ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts