Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ କିଶୋରୀଙ୍କୁ ହାତ ଗୋଡ ବାନ୍ଧି ଦୁଷ୍କର୍ମ: ଦୋଷୀକୁ ୨୫ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ ଓ ଲକ୍ଷେ ୨୫ ହଜାର ଅର୍ଥଦଣ୍ଡ

1/10/2021 at 3:57 PM

ଦରଭଙ୍ଗା ୦୧/୧୦ : ପୋସ୍କୋ ଆକ୍ଟର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ବିନୟ ଶଙ୍କର ଗୁରୁବାର ଦିନ ବିହାର ଦରଭଙ୍ଗାର କୁଶେଶ୍ୱରସ୍ଥାନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏକ ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ସନ୍ଦୀପ ରାୟକୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି ୨୫ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ ଓ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା, ଧାରା ୬ ପୋସ୍କୋ ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ ଓ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଅର୍ଥଦଣ୍ଡ, ଧାରା ୩ (୨) ଏସସି-ଏସଟି ଆକ୍ଟରେ ଆଜୀବନ ଓ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଅର୍ଥଦଣ୍ଡ ରାଶି ନ ଦେଲେ ୬ ମାସ ଅତିରିକ୍ତ କାରାଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ପଡିବ।

ମାମଲା ୨୦୧୮ ଅକ୍ଟୋବର ୧୮ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ର। ଅନୁସୂଚିତ ଜାତିର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ନାବାଳିକା ନିଜ ଗାଁରେ ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତାଙ୍କ ହାତ ଗୋଡ ବାନ୍ଧି ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା। ପୀଡିତା ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ବିଳମ୍ବ କରିବାରୁ ମା’ ଓ ଭାଉଜ ଖୋଜିବାକୁ ଗଲେ। ସେମାନେ କ୍ଷେତରେ ପୀଡିତା ଓ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଦେଖିଥିଲେ।

ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ କୁଶେଶ୍ୱରସ୍ଥାନ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରାଯାଇଥିଲା। ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିରୋଧରେ ଆରୋପ ପତ୍ର ସମର୍ପିତ କରିବା ପରେ ୨୦୧୯ ମେ’ ୩ ତାରିଖରେ କୋର୍ଟ ବିଚାରକୁ ନେଇଥିଲେ। ଜୁଲାଇ ୧୧ ରେ ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିରୋଧରେ ଆରୋପ ଗଠନ କରାଯାଇଥିଲା। ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ଓ ଚିକିତ୍ସକ ସମେତ ୮ ଜଣ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ନ୍ୟାୟାଳୟ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଘଟଣା ପରଠାରୁ ଲଗାତାର ନ୍ୟାୟିକ ହେପାଜତରେ ଥିଲା।

   Related Posts