Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ନ୍ୟୁୟର୍କ ବେବି ପାଉଡର ମାମଲା: ୧୨୦ ନିୟୁତ ଡଲାର କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ଲାଗି Johnson & Johnsonକୁ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

21/11/2020 at 7:19 PM

ନ୍ୟୁୟର୍କ : ବ୍ରୁକଲିନର ଜନୈକ ମହିଳା ଡୋନା ଓଲସନ (୬୭) ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ରବର୍ଟ ଓଲସନ (୬୫) ଙ୍କୁ ୧୨୦ ନିୟୁତ ଡଲାର କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ଲାଗି ନ୍ୟୁୟର୍କ କୋର୍ଟ ଜନସନ୍ ଏଣ୍ଡ ଜନସନ୍‌ଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ବେବି ପାଉଡରରେ ଆଜବେଷ୍ଟସ୍‌ର ଉପସ୍ଥିତି ଲାଗି ସେମାନେ କର୍କଟ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଜନସନ୍‌ଏଣ୍ଡ ଜନସନ୍‌ଙ୍କ  ବିରୋଧରେ କୋର୍ଟଙ୍କ ଶରଣାପନ୍ନ ହୋଇଥିଲେ।

ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ କ୍ଷତି ଲାଗି ୩୨୫ ନିୟୁତ ଡଲାର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ତେବେ ମାନହଟ୍ଟନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଦୀର୍ଘ ୧୪ ସପ୍ତାହର ଶୁଣାଣି କରି ମେ ୨୦୧୯ରେ କ୍ଷତିପୂରଣ ରାଶିକୁ ହ୍ରାସ କରିଦେଇଥିଲେ। ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରୁଥିବା ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଗେରାଲ୍ଡ ଲେବୋଭିଟସ୍‌ ଗତ ନଭେମ୍ବର ୧୧ ତାରିଖରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ  ରାୟ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିରେ ଓଲସନ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ କ୍ଷତିକୁ ବିଚାରପତି ବହୁତ ଅଧିକ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିଲାଗି ସେମାନେ ହୁଏତ ୧୨୦ ନିୟୁତ ଡଲାର ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି କିମ୍ବା  ଅଧିକ ରାଶି ନିମନ୍ତେ ନୂଆ ଆବେଦନ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ।

ମାମଲାରେ କୋର୍ଟ ବୁଧବାର ସର୍ବନିମ୍ନ ପୈଠ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। କୋର୍ଟଙ୍କ ରେକର୍ଡ ମୁତାବକ ଏଥିରେ କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦକୁ ୧୫ ନିୟୁତ ଡଲାର, ଦଣ୍ଡ ବାବଦକୁ ୧୦୫ ନିୟୁତ ଡଲାର ଏବଂ ମୂଳ ଦଣ୍ଡ ବାବଦକୁ ଯଥାକ୍ରମେ ୨୫ ନିୟୁତ ଓ ୩୦୦ ନିୟୁତ ଡଲାର କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି। ତେବେ କ୍ଷତିପୂରଣକୁ ନେଇ କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟରେ ଗୁରୁତର ଆଇନଗତ ଓ ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ଜନିତ ତ୍ରୁଟି ରହିଛି ଓ ଏହା ବିରୋଧରେ ଜନସନ ଏଣ୍ଡ ଜନସନ୍‌ ଆବେଦନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts