Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ମଦ ପିଇ ଗାଡି ଚଳାଉଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ୨ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଵୃଦ୍ଧାଶ୍ରମରେ ସେବା କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଲେ କୋର୍ଟ

6/06/2019 at 2:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬/୬ : ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ କୋର୍ଟ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଏକ ଅଜବ ସଯା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି । ମଦ ପିଇ ଗାଡି ଚଳାଉଥିବା ଯୁବକଙ୍କୁ ୨ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭ ଘଣ୍ଟା ଲେଖାଏଁ ପ୍ରତିଦିନ ଵୃଦ୍ଧାଶ୍ରମରେ ସେବା କରିବା ପାଇଁ ସଯା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ଅତିରିକ୍ତ ବିଚାରପତି ସୋନୁ ଅଗ୍ନିହୋତ୍ରୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଟ୍ରାଏଲ କୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ଯୁବକଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ । କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ୨ ଦିନ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ନଦେଇ ସମାଜସେବା କରିବା ପାଇଁ ସଯା ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ।

ଏହାଛଡା ୨ ସପ୍ତାହ ପରେ ଵୃଦ୍ଧାଶ୍ରମରେ ସେବା କରିବାର ପ୍ରତିଦିନର ଫଟୋ ଜମା କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଆଶ୍ରମ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କୁ ଯୁବକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ପ୍ରମାଣିତ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ପୁର୍ବରୁ ଟ୍ରାଏଲ କୋର୍ଟ ଯୁବକଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭିଙ୍ଗ ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।

ଦୋଷୀ ଯୁବକ ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀରେ ଚାକିରୀ କରନ୍ତି । ଘଟଣା ପରେ ଯୁବକ ଟ୍ରାଏଲ କୋର୍ଟଙ୍କ ଆଦେଶ ବିରୋଧରେ ମାଟ୍ରୋପଲିଟନ ମାଜିଷ୍ଟେଟ କୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । ଟ୍ରାଏଲ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ୨ ଦିନ କାରାଦଣ୍ଡ ଓ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଶୁଣାଇଥିଲେ । ଏହାସହ ୬ ମାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ ।

ଅତିରିକ୍ତ ବିଚାରପତି ସୋନୁ ଅଗ୍ନିହୋତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ଯୁବକଙ୍କ ଘରେ ସେ ଜଣେ ହିଁ ରୋଜଗାରକ୍ଷମ । ସେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ମଦ ପିଇ ଗାଡି ଚଳାଉଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ସଯା ଶୁଣାଯାଇନାହିଁ ।

   Related Posts