Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୨୨ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୫୬୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ରାସ୍ତାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛରୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବସ୍, ୫ ଯାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ଝିଅ ବାହାଘରରେ ଷଣ୍ଢ ପୁରାଇଲେ ବାପା : କୋର୍ଟରେ ଯାଇ କହିଲେ ମୋ ଝିଅ କୋଭିଡ-୧୯ ପଜିଟିଭ୍, ଫାଇଲ ବନ୍ଦ କରି ପଳେଇଲେ ଓକିଲ

25/07/2020 at 6:07 PM

ଖାଣ୍ଡୱା ୨୫/୦୭ : ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଖାଣ୍ଡୱାରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି | ଜଣେ ୧୯ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବତୀ ବିବାହ କରିବାକୁ କୋର୍ଟକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ବିଦା କରିଦିଆଯାଇଛି | ଯୁବତୀ ଜଣକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସହିତ କୋର୍ଟକୁ ଯାଇଥିଲେ ଯାହାକୁ ସେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଠିକ ସମୟରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ବାପା ଆସି କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଝିଅ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ | ତେବେ ଯୁବତୀଙ୍କର କରୋନା ରିପୋର୍ଟ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଆସିନି | କିନ୍ତୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଯୁବତୀ ଜଣକ ୧୪ ଦିନ ହେଲା ହୋମ ଆଇସୋଲେସନରେ ଥିଲେ |

ସୋମବାର ଦିନ ଖାଣ୍ଡୱା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭଲାଇ ଗାଁର ଯୁବକ ଯୁବତୀ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟକୁ ବିବାହ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ | ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ | ଓକିଲ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ବର୍ମା ଉଭୟଙ୍କ କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ କରିବ ସମୟରେ ହଠାତ ସେଠାରେ ଯୁବତୀଙ୍କ ବାପା ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଓକିଲଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ଦେଇଥିଲେ | ଯୁବତୀଙ୍କ ବାପା ଓକିଲ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ବର୍ମାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଝିଅ କରୋନା ପଜିଟିଭ | ଏତିକି ଶୁଣି ବୀରେନ୍ଦ୍ର ବର୍ମା ଛାନିଆ ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ସେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଯିବାକୁ କହିଥିଲେ | ଟାଇମ୍ସ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ବର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଉଭୟ ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କ ବାହା ବୟସ ହୋଇଯାଇଛି | ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କରୋନାର କୌଣସି ଲକ୍ଷଣ ନଥିଲା | ଉଭୟ ସୁସ୍ଥ ଜଣାପଡୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ବାପା ଏହି ବାହାଘରରେ ରାଜି ନଥିବା ଭଳି ଜଣାପଡୁଛି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଠିକ ସମୟରେ ଆସି କରୋନା ବାହାନାରେ ବାହାଘର ଆବେଦନକୁ ଅଟକାଇ ଦେଇଥିଲେ |

ତେବେ ଓକିଲ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ବର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେହେତୁ ଯୁବତୀଙ୍କ ବାପା ନିଜେ ଆସି ତାଙ୍କ ଝିଅ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା କହିଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କୁ ଘରକୁ ପଠାଇବା ଛଡା ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଆଉ କିଛି ଉପାୟ ନଥିଲା | ଯୁବତୀଙ୍କ ବାପା ତାଙ୍କ ଝିଅ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା କହିବା ପରେ କୋର୍ଟରେ ଉପସ୍ଥିତ ଓକିଲ ଓ ଅନ୍ୟ ସବୁ କର୍ମଚାରୀ ନିଜ ଜିନିଷପତ୍ର ଧରି ନିଜ ନିଜ ଘରକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ | ଓକିଲ ବୀରେନ୍ଦ୍ର ବର୍ମା କହିଛନ୍ତି ସେ ଘରକୁ ଯାଇ ତୁରନ୍ତ ଗାଧେଇ ପଡ଼ିଥିଲେ ଏବଂ ସତର୍କତା ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ଗରମ ପାଣି ପିଇଥିଲେ |

   Related Posts