Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୨୧ ଜଣିଆ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍, ଇକମୋ ପଦ୍ଧତିରେ ସୁସ୍ଥ କଲେ ସମ୍ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୦୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୃଷକ-ସରକାରଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ, ଡିସେମ୍ବର ୯’ରେ ପୁଣି ବୈଠକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ଠିକାଦାରଙ୍କ ସମେତ ୬ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ କଲେ କୋର୍ଟ, ଖସିଯିବା ପାଇଁ ଜୋରଦାର ପ୍ରୟାସ

22/01/2020 at 6:41 PM

କଟକ୨୨/୧: ତାଳଦଣ୍ଡା କେନାଲ ପୋଲ ନିର୍ମାଣ ଦୁର୍ନୀତିରେ ଫସିଥିବା ଜଣେ ଠିକାଦାରଙ୍କ ସମେତ ୬ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନ ଖାରଜ ହୋଇଛି। କଟକ ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟରେ ମାମଲାର ଚାର୍ଜସିଟ୍‌ ଦାଖଲ ହୋଇନଥିବା କାରଣରୁ ଜାମିନ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରି ଦେଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ।

ଯନ୍ତ୍ରୀ ଠିକାଦାର ମିଳିମିଶି  କରିଥିଲେ ଘୋଟାଲା। କଟକ ତାଳଦଣ୍ଡା କେନାଲ ବ୍ରିଜ୍‌ ନିର୍ମାଣରେ ହୋଇଥିବା ଦୁର୍ନୀତିର ଖୋଳତାଡ଼ କରି ଜଣେ ଠିକାଦାରଙ୍କ ସମେତ ୬ଜଣ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ । ବୁଧବାର ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ ହୋଇଛି । କଟକ ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟରେ ମାମଲାର ଚାର୍ଜସିଟ୍‌ ଦାଖଲ ହୋଇନଥିବାରୁ ଏମାନଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ ।

 ତେବେ କୋର୍ଟରେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ତରଫରୁ କିଛି ଏଭଳି ଯୁକ୍ତି ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଥିଲା । ସେଗୁଡ଼ିକ ହେଲା – (୧) ନିର୍ମାଣ କାମରେ ସେଭଳି କିଛି ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବାର ପ୍ରମାଣ ନାହିଁ । ୨-  ସରକାରୀସ୍ତରରେ ତଦନ୍ତ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ଆଇନ  ସଂଗତ ନୁହେଁ, (୩) ମାମଲା ସମ୍ପର୍କୀତ ସମସ୍ତ ଫାଇଲ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପାଖରେ ରହିଛି। ତେଣୁ ତଦନ୍ତ ପ୍ରଭାବିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ

କଟକ ନୂଆବଜାରରେ ତାଳଦଣ୍ଡା କେନାଲ ବ୍ରିଜ୍‌ ନିର୍ମାଣରେ ପ୍ରାୟ ୪୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର୍‌ ହୋଇଥିଲା । ଏମିତିକି ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗର ସହାକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ରଞ୍ଜନ ଦେବତାଙ୍କ ଭାଇଙ୍କୁ ଅହେତୁକ ଅନୁକମ୍ପା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇ ବ୍ରିଜ୍‌ ନିର୍ମାଣ କାମ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ମାମଲା ହାଇକୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ ।

ଆଉ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗର ସହକାରୀ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ରଜନୀକାନ୍ତ ଦଳ ବେହେରା, ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ରବି ନାରାୟଣ ସାହୁ, ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ରଞ୍ଜନ ଦେବତା ଏବଂ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଅଧୀକ୍ଷଣ ବିମଳ ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ସୁଧୀର କୁମାର ପଣ୍ଡା, ଆକାଉଣ୍ଟସ୍‌ ଅଫିସର ଅବନୀକାନ୍ତ ରାଉତଙ୍କ ସହ ଠିକାଦାର ତୃପ୍ତ ରଞ୍ଜନ ଦେବତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ମାମଲାର ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅସୁସ୍ଥତା କାରଣ ଦର୍ଶାଇ କୋର୍ଟକୁ ଆସିନଥିଲେ ।

   Related Posts