Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶିକାରୀ ଆଡ୍ଡାରେ ବନବିଭାଗର ଅତର୍କିତ ଚଢାଉ, ୪ ଗିରଫ
  • ||
  • ଗ୍ରୋସରୀ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ୱର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଗାଡିରେ ଥିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୨ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ
  • ||
  • ପଦ୍ମ ସମ୍ମାନ ଘୋଷଣା: ୩ଟି ବର୍ଗରେ ମୋଟ ୧୧୯ ଜଣ ପାଇବେ ସମ୍ମାନ
  • ||

ନିର୍ଭୟାଦୋଷୀ ପବନ ଗୁପ୍ତାକୁ ଜେଲରେ ମାରପିଟ୍ ଘଟଣା, ପରବର୍ତ୍ତି ଶୁଣାଣି ଏପ୍ରିଲ ୮ରେ

12/03/2020 at 7:13 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨।୩: ନିର୍ଭୟାକାଣ୍ଡର ଅନ୍ୟତମ ଦୋଷୀ ପବନ ଗୁପ୍ତା ଗତବର୍ଷ ତା ସହ ଜେଲରେ ହୋଇଥିବା ମାରପିଟ ନେଇ ଗୁରୁବାର ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ କୋର୍ଟରେ ପିଟିସନ ଦାଖଲ କରିଛି। ନିଜ ଓକିଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପବନ ଦାୟର କରିଥିବା ପିଟିସନରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ୨ ଜବାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ରୁଜୁ ଲାଗି ନିବେଦନ କରିଥିବା ବେଳେ କୋର୍ଟ ଏହାର ଶୁଣାଣି ଏପ୍ରିଲ ୮ ତାରିଖକୁ  ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ପବନ ଗୁପ୍ତା ଗତବର୍ଷ ମଣ୍ଡୋଲୀ ଜେଲରେ କୈଦୀ ଥିବା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ଜେଲରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ୨ ଜଣ ଜବାନ ମାରପିଟ କରିଥିବା ବେଳେ ସେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥି ଯୋଗୁ ତା ମୁଣ୍ଡରେ ୧୪ଟି ଷ୍ଟିଚ୍ ବି ହୋଇଥିଲା। ମେଟ୍ରୋପାଲିଟନ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ରୁଜୁ ଏହି ପିଟିସନରେ ନ୍ୟାୟାଧୀଶ ଏ ନେଇ ହୋଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ସମ୍ପର୍କରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ରିପୋର୍ଟ ତଲବ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ମାମଲାର  ପରବର୍ତ୍ତି ଶୁଣାଣି ଏପ୍ରିଲ ୮ ତାରିଖକୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

ମାଣ୍ଡୋଲୀ ଜେଲରେ ୨୬ ଓ ୨୯ ଜୁଲାଇରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଏଭଳି ଅମାନବୀୟ ଅତ୍ୟାଚାର କରିଥିବାର ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି। କନଷ୍ଟେବଲ ଅନିଲ କୁମାର ଓ ତାଙ୍କ ସାଥୀମାନେ ତାକୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ମାରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ତତ୍କାଳୀନ ହର୍ଷବିହାର ଥାନା ଆଇଆଇସିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବି ପବନ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି। ଏଣୁ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କର ଚିହ୍ନଟ ଲାଗି ତାକୁ ଜଣେ ସାକ୍ଷଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉ ବୋଲି ପବନ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛି।

   Related Posts