Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଗୋଶାଳା କଲପଡାରେ ଖାଲରେ ଖସିପଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ, ଯୌତୁକ ମାମଲାରେ ଦଫା କାଟିବାକୁ ନେଉଥିଲେ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : କୁନ୍ଦେଇ ସରପଞ୍ଚ ନିଲମ୍ବିତ, ଭାରତମାଳା ଯୋଜନାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ୨ ଦିନିଆ କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ଫାଷ୍ଟଗେଟ୍ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ହାତୀ ଆତଙ୍କରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଯବାନ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ବାଇକ୍ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

ସମୁଦ୍ର ଯାତ୍ରାରେ ଥିଲେ ଏହି ଦମ୍ପତ୍ତି, ୨୫ଦିନ ପରେ କୂଳକୁ ଫେରି କରୋନା ସଂପର୍କରେ ଜାଣି ହୋଇଗଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

23/04/2020 at 5:05 PM

ଲଣ୍ଡନ ୨୩।୪: ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସହିତ ଲଢୁଥିବା ବେଳେ ଏହି ଦମ୍ପତି ସମୁଦ୍ରରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିଲେ । ଯାତ୍ରା ଶେଷ କରି ଯେତେବେଳେ ଏମାନେ କୂଳରେ ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ଭୟଙ୍କର କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିସ୍ତାର କରିଛି ।

ଡେଲି ମେଲ୍ ର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ବ୍ରିଟେନର ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରର ରିଆନ୍ ଓସବୋର୍ନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏଲେନା ମଣିଗେଟ୍ଟୀଙ୍କ ସହ ସାରା ବିଶ୍ବ ଭ୍ରମଣ କରିବାର ଇଚ୍ଛା ଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ରିଆନ୍ ପ୍ରଥମେ ଟଙ୍କା ଯୋଗାଡ କରିଥିଲେ । ତାପରେ ଚାକିରି ଛାଡିଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଏକ ଡଙ୍ଗା କିଣିଥିଲେ । ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ଥିଲା ଲମ୍ବା ସମୁଦ୍ର ଯାତ୍ରା କରିବାର । ଫେବୃଆରୀ ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ରିଆନ୍ କାନାରି ଦ୍ବୀପରୁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । କାନାରି ଦ୍ବୀପ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଆଫ୍ରିକା ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ଆଟଲାଣ୍ଟିକ୍ ମହାସାଗରରେ ଅବସ୍ଥିତ । ଏଠାରୁ ରିଆନ୍ ଏବଂ ଏଲେନା ସେମାନଙ୍କର ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ବ୍ରାଜିଲର ଉତ୍ତର ଅଞ୍ଚଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ସେଣ୍ଟ ଭିନ୍ସେଣ୍ଟ ଦ୍ବୀପକୁ ଯିବାର ଥିଲା ।

ରିଆନ୍ ଏବଂ ଏଲେନା ଛୁଟି କଟାଇବା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ଖରାପ ଖବର ନଶୁଣାଇବା ପାଇଁ ସେମାନେ ଘରଲୋକଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ତେଣୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିଷୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ କେହି ଜଣାଇ ନଥିଲେ । ୨୫ ଦିନ ପରେ ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ସେଣ୍ଟ ଭିନ୍ସେଣ୍ଟ ଦ୍ବୀପରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେ ବିଶ୍ବରେ କରୋନାର ପ୍ରକୋପ ବିଷୟରେ ଜାଣି ଖୁବ୍ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ । ସେଣ୍ଟ ଭିନ୍ସେଣ୍ଟ ଦ୍ବୀପରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଉଭୟ କରୋନା ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିଲେ । ଯେଉଁଠାରେ କାରିବିଆନ୍ ଦ୍ବୀପର ସୀମା ସିଲ୍ କରାଯାଇଥିଲା । କ୍ରୁଜ୍ ଜାହାଜର ହଜାର ହଜାର ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମୁଦ୍ରରେ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି ଯାହାଦ୍ବାରା ଯଦି ସେମାନେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥାନ୍ତି ତେବେ ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ପୃଥିବୀ ପୃଷ୍ଠରେ ବିସ୍ତାର ହେବନାହିଁ ।

ରିଆନ୍ ଏବଂ ଏଲେନା ବ୍ଲଗ୍ ସେଲିଂ କିଟିୱେକ୍ ରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଫେବୃଆରୀରେ ଆମେ ଶୁଣିଥିଲୁ ଯେ ଚୀନରେ ଏକ ଭାଇରସ୍ ବିସ୍ତାର କରିଛି, କିନ୍ତୁ ୨୫ ଦିନ ପରେ ଆମେ କାରିବିଆନ୍ ଦ୍ବୀପରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ପାଇଲୁ । ଆମେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲୁ ଯେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ର ପ୍ରଭାବ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ପଡିଛି । ରିଆନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆମେ କୂଳରେ ପହଞ୍ଚିଲୁ, ସେତେବେଳେ ଜଣାପଡିଥିଲା ​​ଯେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାଇରସ୍ ବିଲୋପ ହୋଇନାହିଁ । କାରିବିଆନ୍ ଦ୍ବୀପରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ବିଫଳ ହେବାପରେ ଉଭୟ ଡଙ୍ଗାକୁ ଗ୍ରେନାଡା ଆଡକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କୁ ସେଣ୍ଟ ଭିନ୍ସେଣ୍ଟ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇନଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ରିଆନ୍ କହିଥିଲେ ଯେ,ଆମେ ୨୫ଦିନରୁ ସମୁଦ୍ରରେ ରହିଥିଲୁ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କର ଜିପିଏସ୍ ହିଷ୍ଟ୍ରି ଦେଖାଇଥିଲେ ତାପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସେଣ୍ଟ ଭିନ୍ସେଣ୍ଟକୁ ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts