Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଆପତ୍ତିଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଧରା ପଡ଼ିଲେ କପଲ୍: ଅର୍ଦ୍ଧ ନଗ୍ନକରି ବାଜା ବଜାଇ ରାସ୍ତାରେ ବୁଲାଇଲେ ଗାଁ ଲୋକ

19/09/2019 at 1:51 PM

ସାହେବଗଞ୍ଜ ୧୯|୯:  ଏକ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କୁ ଆପତ୍ତିଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଗାଁ ଲୋକ ଧରିଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାକଳାପ ପାଇଁ ଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ସେମାନଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ଦେଇଛି। ଉଭୟଙ୍କୁ ଅଧା ଲଣ୍ଡା କରିବା ସହ ଅର୍ଦ୍ଧନଗ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ବାଜା ବଜାଇ ରାସ୍ତାରେ ବୁଲା ଯାଇଛି। 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ,  ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ସାହେବଗଞ୍ଜ ଜିଲାର ତାଲଝାରୀ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଆଦିବାସୀ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଅବୈଧ ସଂପର୍କ ରଖୁଥିଲା। ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଆପତ୍ତିଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ଗାଁ ଲୋକ ଉଭୟଙ୍କୁ ଦେଖିଇଛନ୍ତି। ଏଥର କିନ୍ତୁ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଅବୈଧ ସଂପର୍କ କଥା ଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଯାଇଥିଲା। ପଞ୍ଚାୟତର ନିଷ୍ପତ୍ତିକ୍ରମେ ଏହି ଯୋଡିଙ୍କୁ ଅଧାଲଣ୍ଡା କରିବା ସହ ଅର୍ଦ୍ଧନଗ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କ ବେକରେ ଜୋତା ମାଳ ପକାଇ ଗାଁରେ ବୁଲା ଯାଇଥିଲା।

ଏହି ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ସେହି ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଏହିଭଳି ଆଉ ଥରେ ହେଲେ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ଏହି ଗାଁର ପ୍ରଥା ଅନୁସାରେ ଯେଉଁ ଲୋକ ଏହିଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ପଞ୍ଚାୟତର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁସାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିଥାଏ। ଗାଁର ଏହି ନୀତି ନିୟମକୁ ପୋଲିସ ବାରମ୍ବାର ବିରୋଧ କରିଛି। ଏହା ସତ୍ବେ ଗାଁ ଲୋକ ଏହି ପ୍ରଥାକୁ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି।

   Related Posts