Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଗାଁରେ ପଶି ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ଦନ୍ତା, କାନ୍ଥ ପଡି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

30/07/2021 at 3:39 PM

ବାଂଶପାଳ ୩୦।୭: ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ବିଜେପି ରେଞ୍ଜର କାଳିଆଡିହି, ନୂଆସହି, ପଣସୁଆଁ ଆଦି ଅଞ୍ଚଳକୁ ପୁଣି ଲେଉଟିଛି ଗୋଠ ଛଡା ଦନ୍ତା । ବିଜେପି ରେଞ୍ଜର କରାଳପସି ବିଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୋଟିଏ ପଲରେ ୯ ଟିକିଆ, ଅନ୍ୟ ଏକ ପଲରେ ୩ ଟିକିଆ ହାତୀ ପଲ ଘୁରିବୁଲୁଥିବା ବେଳେ ଏକୁଟିଆ ବୁଲୁଥିବା ଗୋଠ ଛଡା ଦନ୍ତାଟି ହିଂସ୍ର ହୋଇ ଘୁରିବୁଲୁଛି । ଦିନ ବେଳା ନିକଟସ୍ଥ ଚା’ ବାଗାନ ଜଙ୍ଗଲରେ ରହୁଥିବା ବେଳେ ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁକୁ ପଶି ଆସୁଛି କେତେ ବେଳେ ଘର ଭାଙ୍ଗୁଛି ତ ଆଉ କେତେ ବେଳେ ଲୋକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଦୌଡ଼ୁଛି । ଯାହାଫଳରେ ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ରାତିରେ ଘରମାନଙ୍କରେ ରହିବାକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ମଣୁ ନାହାନ୍ତି । ବନବିଭାଗ ହାତୀକୁ ନିୟମିତ ଟ୍ରାକ କରି ଘଉଡାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ହେଁ ବିଫଳ ହେଉଛି ।

ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ନୂଆସାହିର ରାଫେଲ କେର୍କେଟାଙ୍କ ପରିବାର ଘରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଦନ୍ତାଟି ରାଫେଲଙ୍କ ଘର ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଘର ଭିତରେ ଥିବା ଧାନ ପୁଡ଼ୁକି ଓ ଚାଉଳ ବସ୍ତାକୁ ଟାଣି ଆଣି ଖାଇ ଦେଇଥିଲା । ହାତୀଟି କାନ୍ଥ ଭାଙ୍ଗି ଦେବାବେଳେ ଘର ଭିତରେ ଶୋଇଥିବା ରାଫେଲଙ୍କ ପୁଅ ପ୍ରକାଶ କେର୍କେଟା ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଆରତୀ କେର୍କେଟାଙ୍କ ଉପରେ କାନ୍ଥ ପଡିଯାଇଥିଲା । ପ୍ରକାଶଙ୍କ ଆଖି ଓ ଦେହରେ ମାଡ ହୋଇଥିଲା । ଫଳରେ ସେ ଗୁରୁତର ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ ।  ସ୍ତ୍ରୀ ଆରତୀ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ସୌଭାଗ୍ୟ ବଶତଃ ତାଙ୍କ ଛୋଟ ଶିଶୁଟି ବଡ଼ ଦୁର୍ଘଟଣାରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିଲା ।

ବନ ବିଭାଗ ଟିମ୍ ରାତିରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଖବର ବିଷୟରେ ଜାଣିପାରି ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ବାଂଶପାଳ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । ପ୍ରକାଶ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ଆରତୀ ଏବେ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ଓ ଦୁହେଁ ସୁସ୍ଥ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଦନ୍ତା ହାତୀଟି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଗାଁମାନଙ୍କରେ ପଶି ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷୟକ୍ଷତି କରୁଥିବାରୁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇପଡିଲେଣି । ବନ ବିଭାଗ ନିୟମିତ ହାତୀଙ୍କୁ ଘଉଡାଇବା ସହିତ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପରିବାରକୁ ସରକାରୀ ସହାୟତା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଦାବି ହେଉଛି ।

   Related Posts