Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ଏହି ଫାଇଭ୍ ଷ୍ଟାର ହୋଟେଲରେ ହନିମୁନ କଲେ ମିଳିଥାଏ ୬୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ସର୍ତ୍ତ ଜାଣି ଖୁସିରେ ପାଗଳ ହୋଇଯିବେ ଆପଣ

3/02/2019 at 3:43 PM

ପାଖାପାଖି ସବୁ ବିବାହିତ ସ୍ବାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ଚାହିଁଥାନ୍ତି ନିଜ ହନିମୁନରେ ଏପରି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବେ ଯେଉଁଠାରେ ବେଶୀ ପଇସା ଖର୍ଚ୍ଚ ନହେବା ସହ ସବୁ ମୂହୁର୍ତ୍ତ ସ୍ମରଣୀୟ ରହିବ। ନିଜ ହନିମୁନ ପାଇଁ ସ୍ବାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ହଜାର ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଦେଇଥାଆନ୍ତି ତଥାପି ଖୁସି ହୋଇପାରନ୍ତି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ଏକ ଜାଗା ବିଷୟରେ କହିବା ଯେଉଁଠାକୁ ଆପଣ ଆରାମରେ ଆପଣଙ୍କ ହନିମୁନ କରିବାକୁ ଯାଆନ୍ତୁ । ଏଠାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଯିବା ଆସିବାର ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ମିଳିବ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଆପଣ ଯେତେବେଳେ ହନିମୁନରୁ ଫେରୁଥିବେ ହୋଟେଲ୍ ବାଲା ଆପଣଙ୍କୁ ୬୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ୟାସ୍ ଦେବେ।

ବିଶ୍ବାସ ନ ହେଉଥିଲେ ବି ଏହା ସତ। ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କୈାଣସି ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖାଉନାହିଁ ବରଂ ସତ୍ୟତା ବିଷୟରେ କହୁଛୁ। ଇସ୍ରାଏଲର ରାଜଧାନୀ ଜେରୁଜେଲମରେ ୟେହୁଦା ନାମକ ଏକ  ଫାଇଭ ଷ୍ଟାର୍ ହୋଟେଲରେ ସ୍ବାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହନିମୁନ କରିବା ବଦଳରେ ୬୭ଲକ୍ଷଟଙ୍କା ଦିଆଯିବ ଏବଂ ଯିବା ଆସିବା ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ମାଗଣା ହୋଇଥାଏ। ସ୍ବାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରହିବା ,ଖାଇବା –ପିଇବାର ବନ୍ଦୋବସ୍ତ ମଧ୍ୟ ହୋଟେଲ୍ ତରଫରୁ କରାଯାଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଯଦି ଭାବୁଛନ୍ତି ଯେ ହୋଟେଲ୍ ଏହି ସବୁ ସୁବିଧା ଆପଣଙ୍କୁ ବିନା କାରଣରୁ ଯୋଗାଉଛି ତେବେ ଏହା ଭୁଲ୍। ଏଠାରେ ହୋଟେଲରେ କେତେକ ନିୟମ ଏବଂ ସର୍ତ୍ତ ରହିଛି ।ଯେଉଁ ସର୍ତ୍ତ ସ୍ବାମୀସ୍ତ୍ରୀ ଜିତନ୍ତି ସେମାନେ ସେହି ସବୁ ସୁବିଧା ଉପଭୋଗ କରିଥାଆନ୍ତି।

ଇସ୍ରାଏଲରେ ଅଧି ବର୍ଷକୁ ଶୁଭ ଗଣାଯାଇଥାଏ। କୁହାଯାଇଥାଏ ଯେଉଁ ଫେବୃୟାରୀ ମାସରେ ୨୯ଦିନ ହୋଇଥାଏ ସେହି ବର୍ଷକୁ ସେଠାରେ ଗର୍ଭବତୀ ବର୍ଷ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ। ଏହି ଖାସ୍ ମାସରେ ଏହି ହୋଟେଲ୍ ନିଜ ହୋଟେଲରେ ରହୁଥିବା ହନିମୁନ କପଲଙ୍କୁ ଏହି ସୁବିଧା ଯୋଗାଇଥାଏ। ଚାରି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କେବଳ ୨ଟି କପଲଙ୍କୁ ଏହି  ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ମହିଳାଜଣକ ଠିକ୍ ଫେବୃୟାରୀ ୨୯ତାରିଖ ଦିନ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥାଏ। ଏହି ସର୍ତ୍ତକୁ ପୂରଣ କରୁଥିବା  ଯେକୈାଣସି ୨ଟି କପଲଙ୍କୁ ୬୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇଥାଏ ଏବଂ ଯିବା ଆସିବାର ସବୁ ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଟେଲ୍ ବହନ କରିଥାଏ।

ଏହା ସହିତ ଜଣେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦଳ ଏହା ଯାଞ୍ଚ କରିଥାନ୍ତି ମହିଳା ଫେବୃୟାରୀ ୨୯ତାରିଖ ଦିନ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଛନ୍ତି ନା ଅନ୍ୟ ଦିନରେ। ଏହା ପରେ ଏହି ଖାସ୍ ଯୋଜନାର ଲାଭ କପଲଙ୍କୁ ମିଳିଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ନୂଆ ବାହା ହୋଇଛନ୍ତି ତେବେ ଏହାର ମଜା ଉଠାଇ ପାରିବେ।

   Related Posts