Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ନିଆଳି : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ନାଳକୁ ଖସିପଡିଲା ଟ୍ରକ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡା : ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ କ୍ଲିନ୍, ୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଚାଷୀଙ୍କୁ କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ହରିୟାଣାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କୋରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, ‘କୋଭାକ୍ସିନ୍‌’ର ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଟିକା ନେଇଥିଲେ ଅନିଲ ଭିଜ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ମୁଁ ଏକଲା ମରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି,ସ୍ତ୍ରୀ କହିଲା “ମୁଁ ଆଉ କାହାପାଇଁ ବଞ୍ଚିବି?” ତେଣୁ ଦୁଇଜଣ ଏକ ସାଙ୍ଗରେ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

8/09/2018 at 12:39 PM

ଭୋପାଲ : ସେମାନଙ୍କ ବାହାଘର ଗାତ ଏପ୍ରିଲ ୨୯ ତାରିଖରେ ହୋଇଥିଲା | ବିବାହିତା ଜୀବନରେ ଦୁହେଁ ବେଶ ଖୁସି ଥିଲେ | ହେଲେ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ପତି ତେଜରାମ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ବାହାରିଲେ | ପତ୍ନୀ ଓମବତୀ କହିଲେ” ତୁମେ ଯଦି ମରିଯିବ ତାହେଲେ ମୁଁ କାହାପାଇଁ ବଞ୍ଚିବି ? ଶେଷରେ ଦୁହେଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ଏକାଠି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବେ | ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟେ ପତି ପତ୍ନୀ ବିବାହ ଦିନ ଯେମିତି ସାଜସଜ୍ଜା ହୁଅନ୍ତି, ସେମିତି ନିଜକୁ ସଜାଇଥିଲେ | ବିବାହ ଦିନର ପୋଷାକ ମଧ୍ୟ ପିନ୍ଧିଥିଲେ | ତାପରେ ଗୋଟିଏ ଶାଢ଼ୀ ବେକରେ ବାନ୍ଧି ଝୁଲି ପଡ଼ିଥିଲେ | ପତ୍ନୀ ଓମବତୀ ଚୁଡ଼ିରେ ଲଗାଯାଇଥିଲା ସୁଇସାଈଡ଼ ନୋଟ | ଏଥିରେ ସେମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ପାଇଁ କେହି ଦାୟୀ ନୁହନ୍ତି ବୋଲି ଲେଖାଯାଇଥିଲା | ତେଜରାମ ସ୍ପଷ୍ଟ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ କାରଣରୁ ସେ ଏକଲା ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ନବ ବିବାହିତା ସ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ “ତୁମେ ମରିଗଲେ ମୁଁ କାହାପାଇଁ ବଞ୍ଚିବି ?” ସେଥିପାଇଁ ଦୁହେଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରୁଚୁ | ଏହି ଘଟଣା ପାଇଁ କାହାକୁ ହଇରାଣ ନକରିବା ପାଇଁ ତେଜରାମ ସୁଇସାଈଡ଼ ନୋଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି | ମା’ ବାପାଙ୍କ ଦାୟିତ୍ୱ ନେବା ପାଇଁ ସାନ ଭାଇକୁ କହିଛନ୍ତି |
ପୋଲିସ ଶବ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି | ତେଜରାମଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ବାହାଘର ପରେ ତେଜରାମ ଖୁସିଥିଲେ | ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ତାଙ୍କୁ ଯାଦୁ ଓ କୁଣ୍ଡିଆ ରୋଗ ହୋଇଥିଲା | ବହୁ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାହା ଭଲ ହୋଇନଥିଲା | ଏବେବି ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏଇ ସାମାନ୍ୟ ରୋଗ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ | ମୃତ ତେଜରାମଙ୍କ ବୟସ ମାତ୍ର ୨୨ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓମବତୀଙ୍କ ବୟସ ୨୦ ବର୍ଷ ଥିଲା |

   Related Posts