Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୮ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ ଉପରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ପାରିତ କଲା ୟୁପି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ଧୋକା-ଧମକ ଦେଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଲେ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌
  • ||
  • ଅତ୍ୟଧିକ କାମର ବୋଝ ସହିନପାରି ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା: ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ, କହିଲେ…
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||
  • ୨ ବାରହା ଶିକାରୀ ଗରିଫ: ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା ବେଳେ ମାଡି ବସିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କରୋନାରେ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଲା ଠିକାଦାର ସଂଘ
  • ||
  • ୧୦ ଡଲାରରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିବ ଋଷ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ Sputnik V, ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଡେଲିଭରି
  • ||
  • ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ବେଳେ ପଛରୁ ମାଡିଗଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||

ପରୀକ୍ଷା ଦେବା କଷ୍ଟ, ଖର୍ଚ୍ଚ ତାଠୁ ବେଶୀ ବୋଝ : JEE ସେଣ୍ଟରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ୨୫,୦୦୦ ଖର୍ଚ୍ଚ

3/09/2020 at 2:56 PM

କୋଲକାତା ୦୩।୦୯: JEE ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଲାଗିଲା ୨୫,୦୦୦ ଟଙ୍କା ଭଡ଼ା । ଅନୁପ ରୟ ମହାପାତ୍ର ନିଜ ପୁଅ ଆୟାନକୁ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ନେବାକୁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା । ମଙ୍ଗଳବାର କୋଲକାତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ଜେଇଇ ମେନ୍ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା । ଅନୁପ ରୟ ନିଜ ପୁଅ ଆୟାନଙ୍କୁ ନେଇ ମାଲଦାରୁ ସଲ୍ଟ ଲେକ୍ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଠାରେ ଆୟାନଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ଥିଲା । ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଅନୁପ ରୟଙ୍କୁ ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା।

କେବଳ ଅନୁପ ରୟ ନୁହଁନ୍ତି ସେହିଭଳି ଅନେକ ପରିବାରକୁ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ସୋମବାର ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଥିବାରୁ ଅନୁପ ରୟ ଓ ପୁଅ ଆୟାନ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଜେଇଇ ଓ ନିଟ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଓ ସଟଡାଉନ୍ ନିୟମ କୋହଳ କରିଥିବା ବେଳେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସରକାର କାହିଁକି ନିୟମ କୋହଳ କରିନଥିଲେ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ । ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ଅନୁପ ରୟଙ୍କ ଭଳି ଅନେକ ଲୋକ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଅନୁପ ରୟ ମହାପାତ୍ର ରବିବାର ସକାଳେ ମାଳଦାରୁ ଏକ କାର କରି ସଲ୍ଟ ଲେକ୍ ଅଭିମୁଖେ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । କୋଲକାତାର କେସ୍ତୋପୁର ସ୍ଥିତ ହୋଟେଲରେ ପୁଅ ଆୟାନଙ୍କ ସହ ରହିଥିଲେ । ପୁଅ ଆୟାନଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା ଅପରାହ୍ନରେ ଥିବାରୁ ସେହିଦିନ ଫେରିପାରି ନଥିଲେ ରୟ ମହାପାତ୍ର । ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ପରୀକ୍ଷା ସରିବା ପରେ ବୁଧବାର ଘର ଅଭିମୁଖେ ବାହାରିଥିଲେ ରୟ ମହାପାତ୍ର ଓ ପୁଅ ଆୟାନ ।

କାରରେ ୩୦୦ କିମି ଯାତ୍ରା କରିବା ବେଳେ ଯଦି କିଛି ଅସୁବିଧା ହୋଇଥାନ୍ତା ତେବେ ଏଥିପ୍ରତି କିଏ ଦାୟୀ ରିହିଥାନ୍ତା ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ରୟ ମହାପାତ୍ର । ବହୁ ଅଭିଭାବକ କାର କରି ସେମାନଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲେ । କେବଳ ରୟ ମହାପାତ୍ର ନିଜ ପୁଅକୁ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ୨୫ ହଜାର ଟଙ୍କା । କେବଳ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ୨୫ ହଜାର ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ହୋଟେଲ ଓ ଖାଇବା ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଲଗା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅନୁପ ରୟ ମହାପାତ୍ର । ପୁଣି ନିଟ୍ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଏହି ସହରକୁ ଫେରିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାରେ ଅନୁପ ରୟ ।

   Related Posts