Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନରେ ଅସ୍ୱଚ୍ଛର ଗନ୍ଧ

28/07/2018 at 10:41 AM

ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନରେ ଅସ୍ବଚ୍ଛର ଗନ୍ଧ । ହିତାଧତ୍କାରୀଙ୍କ ନାମରେ ଉଠିଚି ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି । ମାତ୍ର ବାଟମାରଣ ହୋଇଛି ଏହି ଆର୍ଥରାଶି । ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ ନରିଶୋ ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତ ଖଜୁରିଆପଡାରେ ହୋଇଛି ଆସିଛି ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ । ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ।
ଲୋକମାନଙ୍କର କିଛି ଏପରି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ଖଜୁରିଆପଡା ଗ୍ରାମରୁ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଦେଇଥିବା ଏହି ସୂଚନାରେ ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ ନରିଶୋ ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତର ଖଜୁରିଆପଡାର ପ୍ରାୟ ୨୮ ଜଣ ଏପରି ହିତାଧତ୍କାରୀ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନରେ ପାଇଖାନା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ପାଇଛନ୍ତି । ପାଇଖାନା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ରହିଥିଲା ୧୨ ହଜାର ଟଙ୍କା କେବଳ କାଗଜ କଲମରେ ପାଇଛନ୍ତି । ପ୍ରକୃତପକ୍ଷେ କଥା ଭିନ୍ନ । ଅନେକ ପାଇଖାନା କରିଛନ୍ତି ମାତ୍ର ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି ପାଇନାହାନ୍ତି । ଅନେକ ତ କାର୍ଯ୍ୟଦେଶ ନ ପାଇ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଟଙ୍କା ଉଠାଯାଇଛି ଆଉ ପାଇଖାନାର ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ୱେବ ସାଇଟ୍ ରେ ଅପଲୋଡ କରାଯାଇଛି । ଏପରିକି ଖଜୁରିଆପଡା ଗ୍ରାମର ହିତାଧତ୍କାରୀ ଙ୍କ ଗ୍ରାମ ନରିଶୋ ବୋଲି ଦର୍ଶ।ଯାଇଥିବା ସ୍ଥଳେ ଚେକ/ଡିଡିରେ ପେମେଂଟ ହୋଇଥିବା ଦର୍ଶ।ଯାଇଛି। ଏଭଳି ସ୍ଥଳେ ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟ।ଳୟରେ ଆର.ଟି.ଆଇ ଆକ୍ଟ ରେ ସୂଚନା ମଗାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇନାହିଁ।
ଗ୍ରାମ୍ୟ ପରିମଳ ଏବଂ ଜଳ ଯୋଗାଣ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଏ ବାବଦରେ ସୂଚନା ଦେବାକୁ ଅମଙ୍ଗ । ବି.ଡି.ଓଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ’ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ଅର୍ଥ ହଡପ ହୋଇନାହିଁ । ଟାର୍ଗେଟ୍ ଦିଆଯାଇଥିବା , ପୂରଣ ହୋଇପାରିନଥିଲା । ଯେଉଥତ୍ପାଇଁ ତରବରିଆ ଭାବେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି । ଟଙ୍କା ଆସିଛି, ଆମ ଆକାଉଟରେ ଅଛି । ହିତାଧତ୍କାରୀ ପାଇଖାନା କଲେ ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।’ ମାତ୍ର ବି.ଡି.ଓ କ୍ୟାମେରା ସାମ୍ମାନାରେ କିଛି କହିବାକୁ ନାରାଜ ।
କେତେ ସାଙ୍ଘାତିକ ଦୁର୍ନିତି କାର୍ଯ୍ୟ ଚଲିଛି ବାଲିପାଟଣାରେ ଏହା ହେଉଛି ଏକ ଉଦାହରଣ । କିପରି କାର୍ଯ୍ୟ।ଦେଶ ଦିଆନଯାଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ରିପୋଟ ଦିଆଯାଇଛି ତାହା ଏବେ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଏ ତ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଗ୍ରାମର ଘଟଣା । ଘଟଣାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ କଲେ ଆହୁରି ଅନେକ ତଥ୍ୟ ସାମ୍ମନାକୁ ଆସିପାରିବ ।

   Related Posts