Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାନପୁର : ଘରେ କେହି ନଥିବା ବେଳେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଆସିଥିଲା ପ୍ରେମିକ, କୁରାଢୀରେ ହାଣି ଉଭୟଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ କଂସେଇ ବାପା
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଖେରି : ଭଣଜା ହାତ ରନ୍ଧା ଚିକେନ୍ ତରକାରୀ ପସନ୍ଦ ଆସିଲାନି ମାମୁଁକୁ, ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା ଭଣଜା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ବିବାହ ଆୟୋଜନ କଲେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ହେବ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ, ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଲେ ମିଳିବନି ଅନୁମତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମାଲାୟାଲମ୍‌ର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତା ପିସି ଜର୍ଜଙ୍କ ପରଲୋକ, ପୋଲିସ ଚାକିରୀରୁ ଅବସର ନେବାପରେ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପାଦ ଥାପିଥିଲେ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : କେଇ ଘଣ୍ଟାରେ ଆଗପଛ ହୋଇ ଚାଲିଗଲେ ମା’-ଝିଅ : କରୋନା ଭୟରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ସାହି-ପଡିଶା, ପ୍ରଶାସନର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ହେଲା ଶବ ସତ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଚିଠି, ଓଡିଶାରେ ଅତିରିକ୍ତ ୧୯ଟି ପିଏସଏ ମେଡିକାଲ ଅକ୍ସିଜେନ୍ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ
  • ||
  • ଶାହାଜାହାନପୁର : ମାତ୍ର ୧୭ ମିନିଟ୍‌ରେ ସମ୍ପନ୍ନ ହେଲା ବିବାହ, ଯୌତୁକରେ ବର ନେଲେ କେବଳ ଏହି ଜିନିଷ
  • ||
  • ଜେଲରେ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଓ୍ୱାର, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ କଲେ କଏଦୀ, ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ରାସ୍ତା ପାର ହେବାବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ବାଇକ୍, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଟାଟା ଏସିଇକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ, ଡ୍ରାଇଭର ଗୁରୁତର
  • ||

ଆଦର୍ଶ ପଂଚାୟତରେ ଦୁର୍ନୀତି

1/05/2018 at 8:23 AM

ଆଦର୍ଶ ପଂଚାୟତରେ ଆଦର୍ଶ ଘୋଟଲା। ଏକଥା ଟିକିଏ ଶୁଣିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଡୁଆ ଅଡୁଆ ଲାଗୁଥାଇ ପାରେ। ପଂଚାୟତରେ ପୁଣି କଣ ଆଦର୍ଶ ଘୋଟାଲା। ହଁ …..ବଲାଂଗୀର ସାଂସଦ କଳିକେଶ ନାରାୟଣ ସିଂ ଦେଓଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ପଂଚାୟତ ଦେଇ ଯାଉଥିବା ରାସ୍ତାରେ ହୋଇଛି ଏହି ଘୋଟାଲା। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାମ୍ୟ ସଡକ ଯୋଜନା ବା ପିଏମଜିଏସଓ୍ବାଇ ରାସ୍ତା କାମରେ ହୋଇଛି ବ୍ୟାପକ ଘୋଟାଲା। ରାସ୍ତା କାମରେ ଅନିୟମିତତା ଓ ନିମ୍ନ କାମ ହେଉଥିବା ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଗ୍ରାମ ବାସୀ। ଏନେଇ ସାଂସଦ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେବା ସହ ଏନେଇ ଜିଲ୍ଳା ପ୍ରଶାସନକୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ଶେଷରେ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ନିଜେ ହାତରେ କୋଦାଳ ଧରି କରିଥିଲେ ରାସ୍ତା କାମର ଜାଂଚ। ଏପରିକି ରାସ୍ତା ନିମ୍ନ ମାନର ହୋଇଥିବା କଥାକୁ ସ୍ବୀକାର କରିବା ସହ ରାସ୍ତା କାମ କରୁଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ କହିଛନ୍ତି ପିଡି ମହାଶୟ। ସେପଟେ ରାସ୍ତା କାମ ଆଗକୁ ଠିକ ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ।

ପୂର୍ବରୁ ରାସ୍ତା କାମରେ ଅନିୟମିତତା ଓ ନିମ୍ନମାନର କାମ ହେଉଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ। ଏପରିକି ଏନେଇ ସାଂସଦଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ରାସ୍ତା କାମ ନିମ୍ନମାନ ହେଉଥିବା ନେଇ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ। ପରେ ସାଂସଦ ଜିଲ୍ଳା ପ୍ରଶାସନକୁ ଜଣାଇବା ପରେ ଏ ହେଉଛି ତା ପରର ଦୃଶ୍ୟ। ଠିକାଦାର ଜଣକ ଠିକରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦେଶକଙ୍କୁ ନିଜ ହାତରେ ଧରିବାକୁ ପଡିଛି କୋଦାଳ। ଏ ହେଉଛି ସଇଁନ୍ତଳା ବ୍ଳକ ବୁଡାବାହାଲ ଗାଁର ଚିତ୍ର। ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ପରେ ସରକାର ଗାଁ ଲୋକ ଭୋଗୁଥିବା ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ଅନୂଭବ କରି ବୂଡାବାହାଲ ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତର ମୂଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରୂ ମାୟାମୁଣ୍ଡା ଦେଇ ବନ୍ଧପଡା ଗାଁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୁଇ କିଲୋମିଟର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସଡକ ତିଆରି ହେବା ନେଇ ଦେଇଥିଲେ ଗ୍ରୀନ ସିଗନାଲ। ହେଲେ ରାସ୍ତା କାମ ଚାଲୁଥିବା ସମୟରେ ହିଁ ରାସ୍ତାର ହାଲ ଏବେଠୁ ବେହାଲ ହୋଇ ପଡିଲାଣି। କେଉଁଠି ପିଚୁ ଉଠିଗଲାଣି ତ ? କେଉଁଠି ରାସ୍ତାରେ ରହିଛି ବହୁ ଖାଲ ଖମା। ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖା ଦେଇଛି ଅସନ୍ତୋଷ।

Leave a Reply

   Related Posts