Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୋଲିସ୍‌ ଏବଂ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ମାଲିକଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଅଡିଓ କଲ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ନିର୍ବାଚନ : ଏବେସୁଦ୍ଧା ଆଗରେ ବିଜେପି, ପଛରେ ଟିଆରଏସ ଓ ଏଆଇଏମଆଇଏମ
  • ||

ଆଦର୍ଶ ପଂଚାୟତରେ ଦୁର୍ନୀତି

1/05/2018 at 8:23 AM

ଆଦର୍ଶ ପଂଚାୟତରେ ଆଦର୍ଶ ଘୋଟଲା। ଏକଥା ଟିକିଏ ଶୁଣିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଡୁଆ ଅଡୁଆ ଲାଗୁଥାଇ ପାରେ। ପଂଚାୟତରେ ପୁଣି କଣ ଆଦର୍ଶ ଘୋଟାଲା। ହଁ …..ବଲାଂଗୀର ସାଂସଦ କଳିକେଶ ନାରାୟଣ ସିଂ ଦେଓଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ପଂଚାୟତ ଦେଇ ଯାଉଥିବା ରାସ୍ତାରେ ହୋଇଛି ଏହି ଘୋଟାଲା। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାମ୍ୟ ସଡକ ଯୋଜନା ବା ପିଏମଜିଏସଓ୍ବାଇ ରାସ୍ତା କାମରେ ହୋଇଛି ବ୍ୟାପକ ଘୋଟାଲା। ରାସ୍ତା କାମରେ ଅନିୟମିତତା ଓ ନିମ୍ନ କାମ ହେଉଥିବା ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ସାଂସଦଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଗ୍ରାମ ବାସୀ। ଏନେଇ ସାଂସଦ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେବା ସହ ଏନେଇ ଜିଲ୍ଳା ପ୍ରଶାସନକୁ ଜଣାଇଥିଲେ। ଶେଷରେ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ଅଧିକାରୀ ନିଜେ ହାତରେ କୋଦାଳ ଧରି କରିଥିଲେ ରାସ୍ତା କାମର ଜାଂଚ। ଏପରିକି ରାସ୍ତା ନିମ୍ନ ମାନର ହୋଇଥିବା କଥାକୁ ସ୍ବୀକାର କରିବା ସହ ରାସ୍ତା କାମ କରୁଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ କହିଛନ୍ତି ପିଡି ମହାଶୟ। ସେପଟେ ରାସ୍ତା କାମ ଆଗକୁ ଠିକ ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ।

ପୂର୍ବରୁ ରାସ୍ତା କାମରେ ଅନିୟମିତତା ଓ ନିମ୍ନମାନର କାମ ହେଉଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ। ଏପରିକି ଏନେଇ ସାଂସଦଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ରାସ୍ତା କାମ ନିମ୍ନମାନ ହେଉଥିବା ନେଇ ଜଣାଇଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ। ପରେ ସାଂସଦ ଜିଲ୍ଳା ପ୍ରଶାସନକୁ ଜଣାଇବା ପରେ ଏ ହେଉଛି ତା ପରର ଦୃଶ୍ୟ। ଠିକାଦାର ଜଣକ ଠିକରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦେଶକଙ୍କୁ ନିଜ ହାତରେ ଧରିବାକୁ ପଡିଛି କୋଦାଳ। ଏ ହେଉଛି ସଇଁନ୍ତଳା ବ୍ଳକ ବୁଡାବାହାଲ ଗାଁର ଚିତ୍ର। ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ପରେ ସରକାର ଗାଁ ଲୋକ ଭୋଗୁଥିବା ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ଅନୂଭବ କରି ବୂଡାବାହାଲ ଗ୍ରାମ ପଂଚାୟତର ମୂଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରୂ ମାୟାମୁଣ୍ଡା ଦେଇ ବନ୍ଧପଡା ଗାଁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୁଇ କିଲୋମିଟର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସଡକ ତିଆରି ହେବା ନେଇ ଦେଇଥିଲେ ଗ୍ରୀନ ସିଗନାଲ। ହେଲେ ରାସ୍ତା କାମ ଚାଲୁଥିବା ସମୟରେ ହିଁ ରାସ୍ତାର ହାଲ ଏବେଠୁ ବେହାଲ ହୋଇ ପଡିଲାଣି। କେଉଁଠି ପିଚୁ ଉଠିଗଲାଣି ତ ? କେଉଁଠି ରାସ୍ତାରେ ରହିଛି ବହୁ ଖାଲ ଖମା। ଯାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖା ଦେଇଛି ଅସନ୍ତୋଷ।

Leave a Reply

   Related Posts