Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ୨ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ କିଲର, ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୯୫ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୫୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୭୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ସ୍ୱାମୀ ସାଜିଲା ସୈତାନ୍, କୁରାଢି ଚୋଟରେ ନେଇଗଲା ସ୍ତ୍ରୀର ଜୀବନ
  • ||
  • ୬ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆସିବ ଠକ ପ୍ରଜ୍ଞା, ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଜ୍ଞାନପୀଠ ପୁରସ୍କାର : ୨୦୨୧ ପାଇଁ ନୀଳମଣି ଫୁକନ, ୨୦୨୨ ପାଇଁ କୌଙ୍କଣୀ ସାହିତ୍ୟିକ ଦାମୋଦେର ମୌଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ
  • ||

ଚେ।ରି ହେଉଛି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଘର- କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଆସିଛି ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ କିନ୍ତୁ ଘର କରିଛନ୍ତି ଆଉ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି

2/12/2019 at 6:18 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୦୨।୧୨- ସବୁ କଚ୍ଚା ଘର ପକ୍କା ହେବ । ଅସୁରକ୍ଷିତ ଘର ଯେ।ଗୁଁ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କାହାର ମୃତ୍ୟୁ ହେବନି । ସେଥିପାଇଁ ପାରୁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚେଷ୍ଟା ଚଳାଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । କିନ୍ତୁ କିଛି ଅସାଧୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଯେ।ଗୁଁ ଥିଲା ବାଲାଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ନ ଥିଲା ବାଲାଙ୍କ ହାତ ଖାଲି । ନୂଆପଡାରୁ ଆସିଛି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯେ।ଜନା ଚେ।ରି ଅଭିଯେ।ଗ ।

ଚେ।ରି ହେଉଛି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯେ।ଜନାରେ ଘର । କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଆସିଛି ଜଣଙ୍କ ନାଁରେ କିନ୍ତୁ ଘର କରିଛନ୍ତି ଆଉ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି । ନୂଆପଡା ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଗୋତମା ଗାଁର ତୁଳାରାମ ସାହୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଆସିଲା ଗାଁର ଆଉ ଜଣେ ତୁଳାରାମଙ୍କ ନାଁରେ । କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଆସିବା ପରେ ଦ୍ବିତୀୟ ତୁଳାରାମ ଘର ବି କରିଛନ୍ତି । ଏବେ ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ଘର ପାଇ ଆବେଦନ କରିବା ପରେ ପଦାରେ ପଡିଛି ଦୁର୍ନୀତି । ସେପେଟ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର ତ୍ରୃଟି ଯେ।ଗୁଁ ଏବେବି ଘର ଖଣ୍ଡ ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରକୃତ ହିତାଧିକାରୀ ।

ତୁଳାରାମଙ୍କ ପରିବାରର ୨୬ଜଣ ସଦସ୍ୟ । ସମ୍ପତି କହିଲେ ୫ ବଖରା ଘର ଓ ବାପା ଅର୍ଜିତ ସମ୍ପତିରୁ ଜଣକା ଦେଢ ଏକର ଲେଖାଏଁ ଭାଗ । ସବୁ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସେ ଆବାସ ଯେ।ଜନାରେ ଘର ଖଣ୍ଡ ପାଇବାକୁ ଯେ।ଗ୍ୟ ।

କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି କେମିତି ବାଦ୍ ପଡିଲେ ତୁଳାରାମ । ବିନା ଯାଚଂରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ଆବାସ ଯୋଜନାରେ କେମିତି ମିଳିଲା ଘର? ଏଥିରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ  ସଂପୃକ୍ତି  ନାହିଁ ତ ?  

ତୁଳାରାମଙ୍କ ଘଟଣା ଜଣା ପଡିବା ପରେ ଏବେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସାଧୁତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। କେବଳ ଏହି ଘଟଣା କାହିଁକି ବରଂ ଏହି ପରି ଆହୁରି ଅନେକ  ଜାଲିଆତି ଘଟଣାର  ଉପଯୁକ୍ତ ତଦନ୍ତ  କରାଯାଇ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ଯାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଛି। 

   Related Posts