Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ବ୍ରିଜ୍ ପାଇଁ ୭୦ ବର୍ଷର ଅପେକ୍ଷା : କାମ ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ଠିକାଦାରଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ, ଭୋଟ୍ ବର୍ଜନ ଚେତାବନୀ

25/02/2019 at 10:17 AM

ବଲାଙ୍ଗିର ୨୫|୨: ବ୍ରିଜ୍ ଖଣ୍ଡିଏ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କଲେ ୭୦ ବର୍ଷ। ଦାବି ଶୁଣିଲେ ସରକାର ହେଲେ ଏବେ ତାହାର କାମକୁ ନେଇ ଦେଖାଦେଇଛି ବିବାଦ। ବ୍ରିଜ୍ କାମ ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ଠିକାଦାର ଦୁର୍ନୀତି ଚଳାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବି ପ୍ରଶାସନ ନଶୁଣିବାରୁ ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ସଇଁନ୍ତଳା ବ୍ଲକର ବିଜଲି ନାଳ ଉପରେ ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି ବ୍ରିଜ୍ । କାଲିଗେଟରୁ ଲମ୍ବକାନିକୁ ଯିବା ରାସ୍ତାରେ ପଡୁଥିବା ବିଜଲି ନାଳରେ ବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ କାହିଁ କେତେ କାଳରୁ ଦାବି ହୋଇଆସୁଛି । ବିଜୁ ସେତୁ ଯୋଜନାରେ ବ୍ରିଜ୍ ତିଆରି ଚାଲିଛି, ହେଲେ କାମରେ ବ୍ୟାପକ ଦୁର୍ନିତୀ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଲୁହା ଛଡ଼ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବାଲି, ଚିପ୍ସ, ସିମେଣ୍ଟ – ସବୁଥିରେ ହେରଫେର ହେଉଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅସନ୍ତୋଷ ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ବ୍ରିଜ୍ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିଥିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ । ଆଉ ଠିକରେ ବ୍ରିଜ ନିର୍ମାଣ କରାନଗଲେ ଏଥର ମଧ୍ୟ ଭୋଟ୍ ବର୍ଜନର ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବିଜୁ ସେତୁ ଯୋଜନାରେ ୬୫.୨୫ ମିଟର ଲମ୍ବର ସେତୁ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୨ କୋଟି ୭ ଲକ୍ଷ ୫୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ଅଟକଳ ହୋଇଛି । ୨୦୧୭ ଅକ୍ଟୋବରରେ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୨ ବର୍ଷରେ ଏହି କାମ ସାରିବାକୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛି । ଏବେ ଏଥିରେ ଆସିଛି ଦୁର୍ନୀତିର ଗନ୍ଧ । ହେଲେ ବିଭାଗୀୟ ଯନ୍ତ୍ରୀ ପୁରା ଚୂପ ।

ଲୋକଙ୍କ ଗମନାଗମନ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ସରକାର । ହେଲେ ଦୁର୍ନିତି ଖୋର ଠିକାଦାର ଓ କିଛି ପିସି ଖିଆ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଛି।

   Related Posts