Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଦାନବାକ୍ସ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୫୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବୀନ @ ୭୬, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ
  • ||
  • ୭୬ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ ନବୀନ, କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ପାଳିବେନି ଜନ୍ମଦିନ
  • ||
  • ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଶେଷ, ଶନିବାର ଧରାପୃଷ୍ଠରୁ ବିଦାୟ ନେବେ ମା
  • ||
  • ହାଟରୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଘରେ ଛାଡିଦେବେ କହି ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟିଲେ ୮ ସଇତାନ
  • ||
  • କଟକ : କଟକରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ରାକେଶ ଆହତ
  • ||

୨୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଅଫିସରକୁ ଖୋଜୁଥିଲା ସିବିଆଇ : ନକଲି ପ୍ରଫେସର ସାଜି ଏମବିବିଏସ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଢାଉଥିଲା ଇଂଟରନାଲ ମେଡ଼ିସିନ

9/03/2019 at 4:15 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୯/୩ : ୨୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଯେଉଁ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଖୋଜୁଥିଲା ସିବିଆଇ ସେ ନକଲି ପ୍ରଫେସର ହୋଇ ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଢ଼ୁଥିଲେ | ଶୁଣିବାକୁ କାହାଣୀ ଭଳି ଲାଗୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାଟି ସତ | ସରକାରଙ୍କ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରି ସୀମା ଶୁଳ୍କ ବିଭାଗର ଜଣେ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗତ ୨୦ ବର୍ଷ ହେଲା ଖୋଜୁଥିଲା ସିବିଆଇ |ଏପଟେ ସେ ନିଜ ପ୍ରକୃତ ପରିଚୟ ଗୋପନ ରଖି ଏକ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଏମବିବିଏସ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଢାଉଥିଲା | ନକଲି ସାର୍ଟିଫିକେଟ ତିଆରି କରି ପ୍ରଫେସର ଚାକିରୀ ହସିଲଲ କରି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଢ଼ାଉଥିଲେ ଏହି ଅଫିସର | ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଏକ ଘରୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ନକଲି ଡିଗ୍ରୀ ଦେଖାଇ ଇଂଟରନାଲ ମେଡ଼ିସିନ ପ୍ରଫେସର ଭାବେ ଚାକରି କରୁଥିବା ବେଳେ ସେ ଏବେ ଧରା ପଡିଛନ୍ତି |


ଅଫିସର ଅଭିନବ ସିଂ ରାଜୀବ ଗୁପ୍ତା ନାଁରେ ମଥୁରାର କେ.କେ.ଡି.ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏବଂ ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଆସୋସିଏଟ ପ୍ରଫେସର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲେ ଏହି ଅଧିକାରୀ | ସେ ଏମବିବିଏସ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଢ଼ାଉଥିଲେ | ତାଙ୍କୁ କଲେଜରୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ | ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି, ଅଭିନବ ସିଂଙ୍କ ଗିରଫ ପରେ ଶିକ୍ଷାର ମାନକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି | ମୁମ୍ବାଇରେ ସୀମା ଶୁଳ୍କ ବିବାଗରେ ମୁଲ୍ୟାଙ୍କନ ଅଫିସର ଥିଲେ ଅଭିନବ ସିଂ | ଡ୍ୟୁଟି ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ପାସବୁକ ଦେଖାଇ ସୀମା ଟ୍ୟାକ୍ସ ବିଭାଗକୁ ୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ଠକେଇ କରିଥିଲେ | ୧୯୯୯ ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୯ ତାରିଖରେ ସିବିଆଇ ଦ୍ୱାରା ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ହେବାପରେ ଅଭିନବ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ଗତ ୩ ବର୍ଷ ହେଲା ଡି.ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିଲା ଅଭିନବ | ତା’ପୂର୍ବରୁ ଫରିଦାବାଦ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ପଢାଉଥିଲେ ଅଭିନବ ସିଂ |


ସିବିଆଇ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ସେ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଏକ ମାରୁତି କାର ଲାଞ୍ଚ ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା | ଅଭିନ ସିଂକୁ ଗିରଫ କରି ମୁମ୍ବାଇ ଅଣାଯାଇଛି | ସିବିଆଇ ଅଫିସର ତାକୁ ପଚରାଉଚୁରା କରୁଛନ୍ତି |

   Related Posts