Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଥାନା ପରିସରରେ ତୁମୁଳକାଣ୍ଡ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ପୋଲିସ ମାରପିଟ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଚୀନ୍‌ରେ କରୋନା ସ୍ଥିତି ଅଣାୟତ୍ତ, ୨ ହଜାର ଟପିଲା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ସିଙ୍ଗାପୁର, ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଓ ଇଟାଲୀରେ ନୂଆ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ

23/02/2020 at 8:51 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨।୨: ଦିନକୁ ଦିନ ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି କରୋନା । ଚୀନ୍ ପରେ ଏବେ ଇଟାଲୀ, ସିଙ୍ଗାପୁର ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ ନିଜ କାୟା ବିସ୍ତାର କରୁଛି କରୋନା । ଚୀନରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨ ହଜାର ୨ଶହରେ ପହଁଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ଇଟାଲୀରେ ଦୁଇ ମୃତକଙ୍କୁ ମିଶାଇ ମୋଟ୍ ୭୯ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ ମୋଟ୍ ୩୪୬ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ତେଣୁ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ସିଙ୍ଗାପୁର ଗସ୍ତ କରିବାକୁ ମନା କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର । କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବ୍ୟାପୁଥିବାରୁ ଭାରତୀୟମାନଙ୍କୁ ସିଙ୍ଗାପୁର ଯିବାପାଇଁ ମନା କରାଯାଇଛି । ନୂଆ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀରେ ସମସ୍ତ ଭାରତୀୟମାନଙ୍କୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ସିଙ୍ଗାପୁର ଗସ୍ତ ପାଇଁ ମନା କରାଯାଇଛି ।

କାଠମାଣ୍ଡୁ, ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ, ଭିଏତ୍ ନାମ ଓ ମାଲେସିଆରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କର ଆସନ୍ତା ସୋମବାରଠାରୁ ବିମାନ ବନ୍ଦରଗୁଡ଼ିକରେ ଥର୍ମାଲ୍ ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଯିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଚୀନ୍, ହଂକଂ, ଥାଇଲାଣ୍ଡ୍, ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ, ସିଙ୍ଗାପୁର ଏବଂ ଜାପାନରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କର ୨୧ଟି ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଥର୍ମାଲ୍  ସ୍କ୍ରିନିଂ କରାଯାଉଥିବାବେଳେ ଆଗକୁ ଏହା ବଢ଼ାଯିବ। କ୍ୟାବିନେଟ୍  ସଚିବଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts