Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ଆଶ୍ଵସ୍ତି: ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ରେକର୍ଡ ୧୧,୨୬୪ ରୋଗୀ, ସୁସ୍ଥତାହାର ବଢିଲା ୪ ପ୍ରତିଶତ

30/05/2020 at 4:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦।୦୫: ଦେଶରେ ଗୋଟିଏ ପଟେ ଶୁକ୍ରବାର ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ରେକର୍ଡ ୭,୯୬୪ ନୂତନ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଆସିଛି ଆଉ ଏକ ଆଶ୍ଵସ୍ତିକର ଖବର। ଦେଶରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେବା ହାର ୪ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ବଢି ୪୭.୪୦ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଅର୍ଥାତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରେକର୍ଡ ୧୧,୨୬୪ ରୋଗୀ କରୋନାକୁ ମାତ୍ ଦେଇ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ନୂତନ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସଦ୍ୟତମ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ସଂପ୍ରତି ଦେଶରେ ୮୬,୪୨୨ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ୮୨,୩୭୦ ସଂକ୍ରମିତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି।

କିନ୍ତୁ ଦେଶରେ କରୋନା ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫ ହଜାର ନିକଟତର ହୋଇଛି। ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଦେଶରେ କରୋନା ମୃତ୍ୟୁହାର ୨.୮୬ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ଦେଶରେ କରୋନାରେ ଅଦ୍ୟାବଧି ୪,୯୭୧ ଜଣଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ଘଟିଛି। ଜନ ହପକିନ୍ସ ୟୁନିଭର୍ସିଟିର ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ କରୋନା ମହାମାରୀରେ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ଦେଶଙ୍କ ତାଲିକାରେ ଭାରତ ନବମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

ଦେଶରେ ସର୍ବାଧିକ କରୋନା ପ୍ରଭାବିତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସଂକ୍ରମିତ ବଢି ୬୨,୨୨୮ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହି ସମୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ୨୦୯୮ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ କେସ୍ ସଂଖ୍ୟା ୩୩,୧୩୩ ରହିଥିବା ବେଳେ ୨୬,୯୯୭ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ଦେଶରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ରାଜ୍ୟ ହେଉଛି ତାମିଲନାଡୁ। ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୨୦,୨୪୬ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୮୭୭୯ ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ରହିଛି। ୧୧,୩୧୩ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଥିବା ବେଳେ ୧୫୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତୃତୀୟରେ ରହିଛି ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ। ଏଠାରେ ଅଦ୍ୟାବଧି ୧୭,୩୮୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ମହାମାରୀରେ ୩୯୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ୯,୧୪୨ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ବିଭିନ୍ନ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚାଲିଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ୭,୮୪୬ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି।

   Related Posts