Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ହସ୍ପିଟାଲରେ, ବସ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ମିଳିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର, ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର

17/05/2020 at 9:59 PM

ଅହମ୍ମଦାବାଦ ୧୭।୦୫:  ଗତ ସପ୍ତାହରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଗୁଜରାଟର ଅହମ୍ମଦାବାଦ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ଛଗନ ମକଓ୍ଵାନା। ବୟସ୍ ୬୭ ବର୍ଷ।

ଶୁକ୍ରବାର ଅହମ୍ମଦାବାଦର ଡାନିଲିମଡା ସ୍ଥିତ ବସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର ପଡି ରହିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି। ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଓ ପୋଲିସ୍ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସୂଚନା ଦେଇନଥିବା ପରିବାର ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ଘଟଣାକୁ ଗମ୍ଭିରତାର ସହ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୟ ରୂପାନୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଜେପି ଗୁପ୍ତାଙ୍କୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରି ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରିପୋର୍ଟ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କୋଭିଡ୍ ୧୯ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ମେ ୧୩ରେ  ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଥିବା କୋଭିଡ୍ ୧୯ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରଖାଯାଇଥିଲା।

ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ BRTS ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶବ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡିଥିବା ଜଣେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ସେ ପୋଲିସକୁ ଏହାର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ୍ ମୃତ ଶରୀର ଜବତ କରି ଶବ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ଲାଗି ଅନ୍ୟ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି। ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପକେଟ୍‌ରୁ ତାଙ୍କ ପୁଅଙ୍କ ନମ୍ବର ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ଆମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିବା ମକଓ୍ଵାନାଙ୍କ ଭାଇ ଗୋବିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି।

ଗୋବିନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି ଆମେ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ଥିବା ପରେ ବି ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଆମକୁ ଭାଇଙ୍କ ମୃତ ଶରୀର ଏକ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ମିଳିଥିବାର ସୂଚନା ଦେଇ ନଥିଲେ। ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ପୋଲିସ୍ ଘଟଣାର ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଉଚିତ୍ ମଧ୍ୟ ଭାବି ନାହିଁ।  ସେ କହିଛନ୍ତି ମୁଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖି ଏହି ମାମଲାର ଏସଆଇଟି ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି।

   Related Posts