Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ମହାନ ବକ୍ସର ତଥା ସାଂସଦ ମେରିକମ ଭାଙ୍ଗିଲେ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ନିୟମ, ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ସହ କଲେ ଭୋଜନ, କିଛି ଦିନ ତଳେ ଫେରିଥିଲେ ଜୋର୍ଡାନରୁ

21/03/2020 at 9:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧।୦୩: କରୋନା ଭୂତାଣୁର ଆତଙ୍କରେ ସାରା ଦୁନିଆ ଆତଙ୍କିତ। ମହାମାରୀର ରୂପ ନେଇ ସାରିଥିବା ଏହି ଭୂତାଣୁରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ବିଶ୍ଵ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ ସହିତ ଅନେକ ଏଜେନ୍ସି ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜକୁ ଅତି କମରେ ୧୪ ଦିନ ଲାଗି ପୃଥକ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଆଡଭାଇଜରୀ ପାଳନ କରିବାକୁ ଅପିଲ୍ କରିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଭାରତରେ କ୍ରମାଗତ ବଡ ପଦରେ ବସିଥିବା ଏବଂ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ଵାରା  ହିଁ ଏହାର ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେଉଛି। ସଦ୍ୟତମ ଘଟଣାରେ ଭାରତର ମହାନ ବକ୍ସର ତଥା ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ମେରିକମ ଦ୍ଵାରା ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଛଅ ଥରର ବିଶ୍ଵ ଚମ୍ପିଆନ ତଥା ଅଲମ୍ପିକ ପଦକ ବିଜେତା ଏବଂ ନିକଟରେ ପଦ୍ମ ବିଭୂଷଣରେ ସମ୍ମାନିତ ମେରିକମ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଜୋର୍ଡାନର ଓମାନରୁ ଭାରତ ଫେରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଓ ଅନ୍ୟ ବକ୍ସରଙ୍କୁ ୧୪ ଦିନ ପାଇଁ ପୃଥକ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ମାତ୍ର ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୩ରେ ସ୍ଵଦେଶ ଫେରିବା ପରେ ମେରିକମ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୮ରେ ଆୟୋଜିତ ନୈଶ୍ୟ ଭୋଜନରେ ସାମିଲ ହୋଇ୍‌ଥିଲେ।

ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଟୁଇଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ସେୟାର କରାଯାଇଥିବା ଫଟୋରେ ମେରିକମ ସ୍ପଷ୍ଟ ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି। ଏହି ଭୋଜନର ଆୟୋଜନ ରାଜସ୍ଥାନ ଓ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ସାଂସଦଙ୍କ ପାଇଁ କରାଯାଇଥିଲା। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ମେରିକମ ସହିତ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସରଙ୍କ ଏକ ବଡ ଦଳ ଅଲମ୍ପିକ ଯୋଗ୍ୟତାପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟୂର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଲାଗି ଜୋର୍ଡାନ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ଭାରତ ରେକର୍ଡ ୯ ଅଲମ୍ପିକ ଟିକେଟ୍ ହାସଲ କରିଛି।

ମହାମାରୀର ରୂପ ନେଇଥିବା କରୋନା ଭୂତାଣୁ କାରଣରୁ ସମଗ୍ର ଦୁନିଆରେ ଅଦ୍ୟାବଧି ୧୧ ହଜାରରୁ ଅଧିକ  ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି ସାରିଛି। ପ୍ରଭାବିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରି ସାରିଛି। ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭୂତାଣୁରେ ସର୍ବାଧିକ ଚୀନ, ଇଟାଲୀ, ଇରାନ ଓ ସ୍ପେନ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ରହିଛି।

   Related Posts