Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୦୧୭ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଖୋଳତାଡ କରିବ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ, ୪ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ମିଚିଗାନ ସ୍କୁଲରେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ରର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ, ଆଖିବୁଜା ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ ବରପଦା ନିକଟରେ ଦୁଇ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର
  • ||

କରୋନା ଭାଇରସ୍ : ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଚୀନ୍ ଲ୍ୟାବ୍ ନିଜ ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ରୁ ଡିଲିଟ୍ କଲା ଫଟୋ !

3/05/2020 at 4:09 PM

ବେଜିଂ ୩।୫: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଲିକ୍ ମାମଲାରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଟୀନ୍ ଲ୍ୟାବ୍ ଏହାର ୱେବସାଇଟରୁ ଅନେକ ଫଟୋ ଡିଲିଟ କରିଛି । ଡେଲି ମେଲ୍ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଫଟୋଗୁଡିକରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଯେ ଚୀନ୍ ଲ୍ୟାବରେ କାମ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସୁରକ୍ଷା ମାନଦଣ୍ଡ ଅନୁସରଣ କରୁନଥିଲେ ।

ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ସମେତ ବିଶ୍ବର ଅନେକ ନେତା କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିସ୍ତାର ପାଇଁ ଚୀନ୍ ଲ୍ୟାବ୍ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରୁଛନ୍ତି । ଆମେରିକାର ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ମାସରେ ଉହାନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଭାଇରୋଲୋଜି ଏପରି କିଛି ଫଟୋ ଡିଲିଟ୍ କରିଥିଲା ​​ଯେଉଁଥିରେ ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ ଚୀନ୍ ଲ୍ୟାବରେ କାମ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଆମେରିକାର କୂଟନୀତିଜ୍ଞଙ୍କ ଗସ୍ତ ସହ ଜଡିତ ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ଏଡିଟ୍ କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଚୀନ୍ ଲ୍ୟାବରେ ବାଦୁଡିଠାରେ ମିଳୁଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଉପରେ ହେଉଥିବା ପରୀକ୍ଷଣ ନେଇ ଆମେରିକୀୟ କୂଟନୀତିଜ୍ଞମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାସହ ଆମେରିକା ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପ ଏହି ସପ୍ତାହରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଗୁଇନ୍ଦା ତଥ୍ୟା ଦେଖିଛନ୍ତି, ଯାହା ଆଧାରରେ ବିଶ୍ବରେ ସଙ୍କଟ ହୋଇଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ୍ ର ମୂଳ ହେଉଛି ଉହାନ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ।

ଉହାନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଭାଇରୋଲୋଜି ୱେବସାଇଟ୍ ର ଏକ ପୃଷ୍ଠାରେ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଗୁମ୍ଫାକୁ ବାଦୁଡିମାନଙ୍କଠାରୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟର କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଉପକରଣ ବହୁତ କମ୍ ଥିଲା ।

ଗତ ମାସରେ ଡେଲି ମେଲରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଲ୍ୟାବରେ ଥିବା ଫ୍ରିଜରେ ଭାଇରସ୍ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଗୋଟିଏ ଚିତ୍ରରେ ଏହିପରି ଏକ ଫ୍ରିଜ୍ ର ସିଲ୍ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

   Related Posts