Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ପୁଣି ଚୀନ୍‌ରେ ବ୍ୟାପିଲାଣି କରୋନା, ବିଦେଶରୁ ଆସିଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ କରୋନା ପଜିଟିଭ

14/04/2020 at 8:11 AM

ବେଜିଂ ୧୪।୪: ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି କରୋନା ଭାଇରସ୍ । କରୋନାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଅଧିକାଂଶ ଦେଶରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଚାଲିଛି । ହେଲେ ଚୀନରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଧୀରେ ଧୀରେ ହଟାଯାଉଛି। ଚୀନରେ ଲୋକମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାଧାରଣ ଜୀବନକୁ ଫେରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ପୁଣି ଥରେ ସେଠାରେ ନିଜର କାୟା ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି ।

ଦି ଗାର୍ଡିଆନର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଚୀନରେ ପୁଣି ଥରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଚୀନ୍‌ର ଜାତୀୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଆୟୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ରବିବାର ସେଠାରେ ୧୦୮ଜଣ ନୂତନ କରୋନା ପଜିଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି । ଶନିବାର ଦିନ ୯୯ ଏବଂ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ୪୬ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ୧୦ଜଣ ରୋଗୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ବିଦେଶରୁ ଫେରିଥିଲେ । ୭ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚୀନ୍‌ର ହିଲୋଙ୍ଗଜିଆଙ୍ଗରୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଏହା ଋଷର ସୀମା ନିକଟରେ ଅବସ୍ଥିତ । କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଚୀନ୍ ଲୋକଙ୍କୁ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସହ ଋଷ ସୀମା ପାର ହୋଇ ଦେଶକୁ ଫେରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଚୀନର ସାଂଘାଇରେ ଋଷର ଏକ ବିମାନରେ ଆସିଥିବା ୫୧ ଜଣ ଚୀନ୍ ନାଗରିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହିପରି ୨୧ ଜଣ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ହିଲୋଙ୍ଗଜିଆଙ୍ଗ ପ୍ରଦେଶର ବୋଲି ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଉହାନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ବାତିଲ କରିଦେଇଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ହରବିନ ତଥା ସୀମାନ୍ତ ସହର ସୁଫିନା ସହରରେ ମଧ୍ୟ ଉହାନ ପଟକୁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ କରି ଦିଆଯାଇଛି । ଫେବୃଆରୀରେ ଋଷ ଚୀନରୁ ଯାତାୟତ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ ବିମାନକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିବାରୁ ଲୋକମାନେ ଚୀନକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ଏହା ଏକ ପ୍ରମୁଖ ମାର୍ଗରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା ।

ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ରଏଟର୍ସ ଅନୁଯାୟୀ, ହିଲୋଙ୍ଗଜିଆଙ୍ଗର ରାଜଧାନୀର ସୀମାନ୍ତ ସହର ସୁଇଫ୍ ଏବଂ ହରବିନରେ ଥିବା ବିଦେଶୀମାନଙ୍କୁ ୨୮ ଦିନିଆ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ ସହିତ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts