Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ସାରା ବିଶ୍ବରେ କୋଟିଏ ଟପିଲା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା, ଗଲାଣି ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ

28/06/2020 at 10:27 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୬: କୋଟିଏ ଟପିଲା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା । ବିଶ୍ବବ୍ୟାପୀ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧ କୋଟି ୮୧ ହଜାର ପାର କରିଛି । ସାରା ବିଶ୍ବରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇ ଚାଲିଛି କରୋନା ମହାମାରୀ । ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ ନେଇ ସାରିଲାଣି କୋଭିଡ୍-୧୯ । ସେହିପରି ସଂକ୍ରମଣରୁ ସୁସ୍ଥ ହେଲେଣି ୫୪ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହେଲେଣି । ଏବେବି ୪୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ଟିଭ କେସ୍ ରହିଛି ।

ଆମେରିକାରେ ସର୍ବାଧିକ ୨୬ ଲକ୍ଷ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବା ସହ ପାଖାପାଖି ଲକ୍ଷେ ୨୮ ହଜାର ମୃତ୍ୟୁମୁଖରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ଏହା ରହିଛି ବ୍ରାଜିଲ, ଋଷ ଓ ଭାରତ । ତାଲିକାର ଦ୍ବିତୀୟରେ ଥିବା ବ୍ରାଜିଲ୍ ରେ ମୋଟ୍ ୧୩ ଲକ୍ଷ ୧୫ ହଜାର ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେହିପରି ବ୍ରାଜିଲରେ ୫୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିସାରିଛି । ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ତୃତୀୟରେ ଥିବା ଋଷରେ ୬ ଲକ୍ଷ ୨୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପ୍ରାୟ ୯ ହଜାର ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

ଏହାପରେ ରହିଛି ଭାରତ । ଭାରତରେ ୫ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇସାରିଲେଣି । ଗତବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ଭାଇରସ୍ ଚୀନରୁ ବ୍ୟାପିଥିଲା । ଆଉ ଏବେ ସଂକ୍ରମଣ ହାର ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢିଚାଲିଛି ।

   Related Posts