Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ବିପଦ ବଢାଉଛି ବ୍ଲାକ୍ ଫଙ୍ଗସ: ରୋଗୀ ୫ ମାସ ଧରି କରୁଛନ୍ତି ସଂଘର୍ଷ, ୬ ଥର ସରିଲାଣି ଅପରେସନ, ଏବେ ସପ୍ତମ ପାଳି

26/05/2021 at 9:02 AM

ଗୁଜୁରାଟ ୨୬/୫ : କରୋନାର ୨ୟ ଲହରରେ ରୋଗୀ ଭଲ ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି ସତ କିନ୍ତୁ ପିଛାଛାଡୁନି ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ । ଏବେ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦ ବଢାଉଛି ମ୍ୟୁକୋର ମାଇକସ୍ । ଗୁଜୁରାଟରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ବ୍ଲାକ୍ ଫଙ୍ଗସର ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛ । ପ୍ରଦେଶରେ ଜଣେ ରୋଗୀ ଗତ ୫ ମାସ ଧରି ରୋଗ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରିଆସୁଛନ୍ତି । ଗତ ପାଞ୍ଚ ମାସ ଧରି ଆରୋଗ୍ୟ ଗୋଟିଏ ରୋଗୀ ଏମିତି ରୋଗ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି ରାଜକୋଟର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବିମଲ ଦୋଷୀ ।

ସେ ଗତ ୫ ମାସ ତଳେ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ହେଲେ ଭାଇରସରୁ ସିନା ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଗଲେ ବିମଲ । ୫ ମାସ ହେବ ସେ ମ୍ୟୁକୋର ମାଇକସ ସହ ଫାଇଟ କରି ୩୯ଟା ଇଞ୍ଜେକସ ନେଇସାରିଲେଣି । ଏପରିକି ୬ଥର ତାଙ୍କର ସର୍ଜରୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇସାରିଲାଣି । ଏବେ ସପ୍ତମଥର ଅପରେସନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିମଲଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଚାନ୍ଦିନୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିମଲ ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ରହି ଚାକିରୀ କରୁଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ନଭେମ୍ୱରରେ କରୋନା ହୋଇଥିଲା ଓ ସେ ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଠିକ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଅକ୍ସିଜେନ ସ୍ତର କମିଯାଇଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅକ୍ସିଜେନ ଦେବା ସହ ଷ୍ଟେରଏଡ ବି ଦିଆଯାଇଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ନାକରୁ ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲା । ପରେ ତାଙ୍କ ନାକ ଅପରେସନ କରାଗଲା । ହେଲେ ବି କିଛି ସୁଫଳ ମିଳିନଥିଲା । ପରେ ଆଖି ଅପରେସନ କରାଗଲା । ହେଲେ ବି ଇନଫେକ୍ସନ ନ କମିବାରୁ ମସ୍କିକରେ ବି ଅପରେସନ କରାଗଲା । ଏମିତି ବାରମ୍ୱାର ସର୍ଜରୀ ହେବା ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଜମା ପୁଞ୍ଜି ଶେଷ ହୋଇଯାଇଛି । କେବଳେ ସେତିକି ନୁହେଁ ଘର ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା । ପାଖାପାଖି ୪୧ ଲକ୍ଷ ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବା ପରେ ଏବେ ଆହୁରି ୧୦ ରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଆହୁରି ଦରକାର ଅଛି ।

ବିମଲଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରୁଥିବା ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି ଏମିତି କଣ୍ଡିସନରେ ରୋଗୀର ବଞ୍ଚିବା ବଡ କଷ୍ଟକର । ହେଲେ ଯେହେତୁ ବିମଲ ସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି ତା ଗୋଟେ ଚମତ୍କାର ଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ । ବିମଲଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସୂଚନା ମୁତାବକ ବିମଲଙ୍କର ବର୍ତ୍ତମାନ ୪ ଲାପ୍ରୋସ୍କୋପିକ୍, ଗୋଟିଏ ଫୋରହେଡ ସର୍ଜରୀ, ଗୋଟିଏ ବ୍ରେନ୍ ସର୍ଜରୀ ସରିଲାଣି । ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ବ୍ରେନରେ ବ୍ଲାକ ଫଙ୍ଗସ ଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ସେ ଆସ୍ତେ ଆସ୍ତେ ସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି ।

   Related Posts