Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଲକଡାଉନ୍ ହଟିଲା, କରୋନା ଫେରିଲା: ପୁଣି ଚୀନରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ୬୩ଟି ନୂଆ ମାମଲା

9/04/2020 at 2:02 PM

ବେଜିଂ, ୦୯|୦୪:  ଚୀନରେ ଆହୁରି ୬୩ଟି କରୋନା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏହା ମଧ୍ୟରୁ ୨ଜଣ ଚୀନରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୬୧ଜଣ ବିଦେଶରୁ ଫେରିଥିଲେ ।  ବୁଧବାର ୨ ମାସ ଧରି ଲଗା ଯାଇଥିବା ଲକଡଉନ ହଟିବା ପରେ ଏହି ମାମଲା ଆସିଥିବାରୁ ସରକାରଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢିଯାଇଛି ।

ବେଜିଂ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ଦେଶରେ ଆହୁରି ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ମୋଟ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୩୩୫ ହୋଇଯାଇଛି । ୬୩ଟି ନୂଆ ମାମଲା ଆସିବା ପରେ ଚୀନରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଭୟ ଘାରିଛି । ଦେଶରେ ମୋଟ ମାମଲା ୮୧,୮୬୫ରେ ପହଁଚିଛି ।

ତେବେ ଗତ କିଛିଦିନ ଧରି ଚୀନରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମାମଲା ଆସୁନଥିଲା । ଲଗାତାର ୩ ଦିନ ଧରି ଦେଶର କୌଣସି ରୋଗୀଙ୍କ ଠାରେ ଭାଇରସ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନଥିଲା । ଏବେ ୬୩ଟି ମାମଲା ଆସିବା ପରେ ନୂଆ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ୧୧୦୪ ହୋଇଯାଇଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଚୀନର ବୁହାନରେ ଲାଗିଥିବା ଲକଡାଉନ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ପରିସ୍ଥିତି ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ଥିବା ସରକାର ଅନୁମାନ କରୁଥିଲେ । ତେବେ ନୂଆ ମାମଲା ଆସିବା ପରେ ସେଠାକର ସରକାରଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢିଯାଇଛି ।

   Related Posts